Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno chyba pri vymene RAM

dobry den,

chtel jsem si navysit pameti RAM v mem pracovnim PC, momentalne tam pracuji dvojice pameti 2x 2gb DD3 s frekvenci 669Hz..dle specifikaci zakladni desky (ASRock h55m-le) jsem si koupil 2x https://www.alza.cz/kingston-4gb-ddr3-1600mhz-cl11-d2216974.htm?fbclid=IwAR2ANUm2OhMec5YK1Vf-m29borW-OQYXuAgY6GhWUf8KNorZuV6BS110GTI , jenze pri vymene mi RAM nefunguji..
kombinoval jsem 1x 4gb + 1x 2gb (stara pamet), nebo 1x 4gb v jednom nebo v druhem slotu..ale pokazde, kdyz jsem tam dal novou 4Gb RAM pamet, tak to v PC nefungovalo (win 10 psal ze je problem s HW)..nezkousel sem vsak tam dat obe 4gb ramky, abych aspon jednu mohl vratit do obchodu, pokud jsou spatneho typu..je to spatny typ ramek na zakladni desku?

dekuji za pomoc

Ty paměti jsou 1Rx8 (single rank)
https://www.kingston.com/dataSheets/KVR16N11S8H_4.pdf
ale tvá deska umí paměti s touto organizací jen do kapacity 2GB/modul. Pokud chceš osadit moduly s kapacitou 4GB, tak musí být 2Rx8 (dual rank), ale ty se už v nabídkách obchudů téměř nevyskytují. Jedny z posledních dostupných jsou Patriot PSD34G13332:
https://www.tsbohemia.cz/patriot-signature-line-4gb-1333mhz-cl9_d168442.html

samozrejme tam nepotrebuji rozjizdet graficke programy, ale daval jsem si misto HDD novy SSD disk a rekl jsem si, ze si tam dam lepsi ramky..samozrejme, ze vyuzitelnost vetsi pameti bude poznat jen v narocnych situacich, ktere casto mit nebudu..takze jsem si koupil RAM s tim, ze jsem netusil, ze jsou tam parametry, ktere mi deska nebude brat, proto se ptam.. a ano, mam 32bit :)