Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nastavení modemu

Dobrý den,
chtěl bych poradit ohledně nastavení modemu.

jeden modem mám na chodbě od něj kabelem připojen do druhého routeru.
Akorát nevím kam do jaké zásuvky je tam Wan/Lan a pak Lan 1 Lan 2 a Lan 3.

Z modemu 1 kabel zapojený Wan /Lan a 2 modem to stejné.
Jestli je to zprávně.

Nejde to

první je TP-Link TD-W9980B VDSL router

1) z jeho lan výstupu vedeš kabel buď nadbytečně do wan vstupu druhého routeru a domácí síť si tím rozdělíš na dvě.

druhý TP Link madel TL WR840N

2) nebo ten druhý router zapojíš ve zjednodušeném režimu jen jako switch s wifi, bez dhcp. přívodní kabel v tom případě vede do jednoho z lan vstupů.
potom je potřeba pohlídat vzájemné ip adresy obou routerů.

3) k prvnímu případu: dsl router by mohl dělat jen bridge s následujícím wr840, ať nemáš doma dvě sítě.
ale to nemá smysl, protože tvůj vdsl modem/router umí gigabit na výstupu a připojením wr840 za něj degeneruješ průchodnost domácí sítě jen na 100mbit.

doporučuju zapojení 2) http://pc.poradna.net/q/view/1009037-nastavenie-2-routerov?page=r1009136#r1009136
wr840 bude fungovat jen jako wifi ap nebo pomalá lan, na výstupy z dsl routeru bych připojil stolní pc a nějakou plánovanou domácí nasku.