Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvlastni nastaveni smtp

Zdravim nedavno jsem nastavoval kamosi smtp servr na jeho emailovem klienu. Mel email od vse domeny neco.cz. Tak jsem samozrejme zkusil smtl.neco.cz , vypadalo ze email odesel, ale nikdy se nedorucil. Nakonec to dopadlo ze jeho tam mel nejakou IP, ta mu po tejdnu nesla tak se to zmenilo na neco.volny.cz. Online email mel na webmail. Nevite jak to ze ma takovy divny smtp servr? Dekuji za odpoved

PS: na webmailu meli v pomoci nazarny priklad pro nastaveni emailoveho klienata a i tam meli smtp.neco.cz

Že by měli na volny smtp.neco.cz? A jak se ten kámoš připojuje k internetu? Přes volny? Co tam dát smtp jeho providera? Příklad:
Připojuje se přes WI-Fi a firma je to Franta Novák Wi-Fi a schránku má kamos.volny.cz
Nastavení by pak bylo
smtp.frantanovak.cz (nebo co je ve smlouvě) - odesílání pošty
pop3.volny.cz - příjem pošty