Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aký ext.HDD na zálohu

Nakolko sa mi zbiera doma velké množstvo rodinneho videa v avi a jpg musím myslieť na to ako to zozalohovať aby som si to ja a moje deti môhli pozrieť cca za 20rokov.
Zatial zalohujem všetko na DVD a CD a pripadne v PC.
Chcem kupiť Ext.HDD asi 750GB neviem či stači len na usb alebo na lan.Trochu nerozumiem tej rychlosti napr.USB2-480mb/s(zakolko sa asi také DVD4,7Gb nakopíruje)
Ext.HDD budem používať asi raz za mesiac na doplnenie zálohy.Iný úmysel s tým nemám.
Prosim Doporučte mi niečo vhodne pre mna napr. značku čo by mal obsahovať(Lan alebo USB.fireware) Pripadne kde na internete objednať

Rozhodol som pre tieto
buď-Ext. HDD 3.5'' WD MyBook2 Home 1TB USB/FW/eSATA
alebo-Ext. HDD 3.5" WD MyBook2 Studio 1TB USB/FW/eSATA

Vedeli by ste niekdo k tomu vyjadriť aká je to volba?
E-sata nepodporuje moje PC ale myslím do buducna

Na inom fore som postrehol ako riešil jeden pán problem ,že má 750G ktorá funguje OK a kúpil si 1T a tá sa ani neroztoči(išlo o inú značku)Dostal odpoved ,že mu to nepodporuje PC
Neviete v čom môže byť problém.
Nerad by som kupil ext.HDD a nefungoval
Mam procesor P4 3G dosku Asus P5GDC deluxe(3ročne pc)

PS:Máte nejaky typ na solidnú internetovu predajnu ext.HD