Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Novy PC nejde zapnut

Zdravim,

poskladal som pc z novych komponentov a skusam ho zapnut bez hardisku ktory este nemam. Po zapnuti tlacidla sa absolutne nic nedeje.

Front panel mam zapojeny spravne uz som to kontroloval asi 20 krat.
Zo zdroja mam zapojene oba kabely do dosky.
Napajaci kabel je v poriadku a asi aj zdroj kedze po zasunuti do zapnuteho zdroja pocut zvuky od elektriky.

Neviem si s tym rady uz som skladal 2 pocitace no nestalo sa mi take cosi este. Nemoze byt chyba aj v litiovej baterke?

Dakujem za kazdu radu.

3 hodiny casu som venoval samostatne front panelu a ako hovorim 2x som uz pc poskladal takze to je zapojene spravne. Pytam sa preto na ine moznosti ratam aj s tym ze doska moze byt vadna, planujem ist za kamaratom a odskusat komponenty na jeho pc ale do vtedy ak by niekto prisiel s nejakym navrhom bol by som vdacny.

Seznam komponent by nebyl od věci, aby se dala zkontrolovat jejich vzájemná kompatibilita.
Jinak příčinou může být např. i distanční sloupek v bedně pod deskou v místě, kde deska nemá montážní otvor.
Doporučil bych vyjmout desku z bedny a zkusit to zapnout v minimální konfiguraci na stole (Mainboard + CPU + RAM + zdroj). V případě, že by byl použit CPU bez integrované grafické karty, tak přidat i grafiku, ale reagovat na zapnutí by to mělo i bez ní.

Zdroj silentium Vero L2 bronze 500w
Doska Asus prime H310M-K r2.0
Ramky patriot viper 4 2x8gb
Procesor intel core i5 9400f

Doska je z tych lacnejsich cize dioda na nej ziadna nie je. Tlacidlo na zdroji samozrejme zapnute, skusal som dokonca aj s vypnutym ci to nahodou nie je vymenene.

A pocitac vobec nereaguje ani vetraky sa nezacnu tocit..

Tak vyzkoušej,co Ti tu všichni radíme-zkratovat power piny nebo zelený a černý drát v konektoru,vyndat z case a zkusit na stole.Taky můžeš zkusit samotný zdroj se zátěží.Ten zdroj má mít ochranu proti přepětí, podpětí a zkratu.Jestli to máš někde zkratované tak ho to nespustí.A nemáš to zapojené přes nějaký pochybný prodlužovák?Zkus i jinou zásuvku.
Rady už jsi dostal,teď je řada na Tobě.

0418 je minimalni verze biosu pro ten CPU, s nizsi nepojede. Byt si teda myslim ze by se meli aspon roztocit vetraky. Takze bych vyzkousel mimo case - na stole minimalni konfiguraci = jen deska + CPU + jedna pamet a zdroj, zapnout spojenim patricnych pinu na desce. Bud se aspon roztoci vetrak ve zdroji a na chladici, nebo je na vyber - vadna deska nebo zdroj. (i bez pameti/s vadnou pameti by se aspon roztocili vetraky, vadny CPU by byla fakt obrovska nahoda)

Když to nechceš zapnout šroubovákem přehoď kablíky power s reset a zkus to zapnout přes tlačítko reset. /kdyby byl čudlík vadný, drát urvaný/.
Předpokládám jsi nepopletl přídavný ATX konektor do desky s přídavným napájením pro grafiku. To už by byl zdroj nejspíš v pánu.

Problem vyrieseny, dakujem vsetkym za rady. Kontroloval som cely cas front panel a problem bol v napajani procesora. Zo zdroja sli dve 4 pinove konektory a ja som dosky zasunul nespravny kedze som si myslel ze je jedno ktory z nich zapojim.