Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatně nainstalovaný OS - boot problém

Zdravím,

předem děkuji za trpělivost a pomoc.

Po mnoha instalacích OS, jsem narazil a to, když jsem poprvé zkoušel nainstalovat CLEAN os z HDD.
Nebyl po ruce USB stick a ani DVD mechanika.

SSD Samsung 860 EVO 250GB ( Disk určený pro OS)
WD Blue 500 GB ( pomocí Universal USB Utility použit, jako bootovací médium s OS, Rufus nepodporuje interní HDD ).

Začal jsem s instalací, oddíl na SSD zvolil pro instalaci systému.
Nainstaloval jsem operační systém, začal instalovat ovladače a všechny potřebné věci.
Problém nastal po pár hodinách, kdy jsem odpojil WD Blue ( disk který byl použit jako instalační ).
Disk je starý, nepotřebuji jej, tudíž jsem ho odpojil, hned při dalším bootu nastal problém,
Systém se ptal po platném bootovacím médiu.... počkat.. vždyť to je přeci ono SSD, zvolil jsem ho jako systémový, OS je nainstalován na něm, ověřeno v Průzkumníku. Zkusil jsem opět připojit WD Blue zpátky... v tom, OS bez problému najel, přičemž SSD je nastaveno jako primární bootovací médium a operační systém je na něm....

Následně jsem šel do Správce disků a zjistil kde je problém, nevím jak se tohle povedlo,
ale jako systémový disk byl popsán WD Blue, disk který jsem používal jako instalační médium.
Přičemž SSD nese pouze boot štítek, nikoliv system disk..... no jak tohle opravím, nevím.

Přikládám screenshot

VnvQesf

máš systém rozmrdaný po dvou discích, klasika. takzvaná správa disků ve windows ti ani neumí napsat, jestli disky jsou typu mbr nebo gpt, tak ten shit nepoužívej.
https://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html
nevím kolik zbytečných hodin jsi na tom strávil: takže už jsi schopný rufusem nebo jiným nástrojem udělat bootovací flash, nebo z iso vysmahnout bootovací instalační dvd?
dosavadní pokusy na disku při tom smaž a vůbec se jimi nezabývej.

Moc vám děkuji, problém vyřešen a boot opraven.

Ono, normálně používám Rufuse a instaluji z USB, a není problém.

Tentokrát jsem používal Universal USB Installer, Rufus nepodporuje interní disky,
koukal jsem že existuje cheat zkratka ctrl + alt + F a ta zobrazí interní disky, nicméňe disk tam nebyl a taky je to na vlastní nebezpečí.

Příště už instalaci provádím klasicky.

Měl bych ještě jeden problém, ale na ten vytvořím nové vlákno.

Ještě jednou díky