Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zásek počítače, zrnění obrazovky a následný restart

Dobrý den. Nedávno se mi začal je**t počítač, konkrétně se mi sekne obraz i zvuk při hraní her nebo sledování filmů, poté se pc restartuje, zadám standartní spuštění systému. Na ploše mi vyjede hláška - Systém byl po neočekávaném vypnutí obnoven (událost problému - bluescreen). Nikdy sem takový problém neměl až nedávno to začalo. Osobně si myslím že v tom bude buď špatně nainstalovaný windows nebo slabý zdroj (po nainstalování nového cpu vodního chladiče corsair h75), poškozená grafika nebo zákl. deska. Nemůžu přijít na to co by to mohlo být a proto se obracím na Vás. Díky za rady.

Moje sestava :
Windows 7 Ultimate x 64
zákl. deska sabertooth 990fx r2.0
Procesor AMD fx 8370 8 core
Zdroj cooler master 600W
2x ddr3 8GB ram
SSD disk evo 850 250GB
HDD WD black edition 1 TB
Grafická karta MSI Radeon RX 480 Gaming X 8G
6 ventilátorů 14cm včetně dvou na vodním chladiči připojené na desku

Kdyby se počítač přehříval tak se restartuje ihned bez prodlevy, mě se sekne pc, začne zrnět obrazovka a zasekne se zvuk (zkreslený tón) a to celé trvá asi 8 vteřin do automatického restartu. Nebo se mýlím?

imrvére to padá na chybu grafiky. grafika je už starší, neinstaloval bych tam poslední verze ovladačů, se kterými už není testována.
odebral bych padající ovladač.

výrobce k desce nedodává chipset driver pro w8.1 a novější - co si tam windows šech verzí nacpou vlastního nebude žádný zázrak.
i pro kradené w7 se mělo nejdřív ze všeho začít: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/misc/utils/AMD_Chipset_XPVistaWin7_8_V8973_V901.zip
(novější win tady: https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-9-series-chipsets/990fx)
a restart.

amd sice doporučuje toto: https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-400-series/radeon-rx-400-series/radeon-rx-480
ale radši bych našel nějaký 1-2 roky starý driver amd grafiky, například:
https://www.guru3d.com/files-details/amd-radeon-adrenalin-edition-18-12-3-download.html