Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejdou otvírat určité stránky

Od nějaké doby, již přesně nevím od kdy, mi nejdou otvírat některé stránky, konkrétně je to megapixel.cz a zive.cz, ovšem mobilmania.cz funguje normálně. Myslel jsem, že se něco přidalo do hostsu, ale teď jsem to kontroloval a nenalezne mi tam ani megapixel a ani zive. Používám Windows Vista 32 bit + Kaspersky Free 19.0.0.1088 (k) a tyto stránky hlásí:

Opera 36.0.2130.8: Tento web není dostupný. Webové stránky na adrese https://megapixel.cz/ jsou možná dočasně nedostupné nebo mohly být přemístěny na novou webovou adresu.

Chrome 49.0.2623.112 m: Tento web není dostupný. Webové stránky na adrese https://megapixel.cz/ jsou možná dočasně nedostupné nebo mohly být přemístěny na novou webovou adresu.
ERR_SPDY_INADEQUATE_TRANSPORT_SECURITY

Firefox ESR 52.9.0: Obě stránky normálně fungují!!

Co je může blokovat na úrovni prohlížeče? :-/

Mozna to souvisi s
https://support.microsoft.com/cs-cz/help/22882/windows-vista-end-of-support

Počínaje 11. dubnem 2017 už zákazníci s Windows Vista nedostávají nové aktualizace zabezpečení, opravy hotfix netýkající se zabezpečení

Pokud budete Windows Vista dál používat i teď po ukončení podpory

.....

Čím dál víc výrobců softwaru a hardwaru bude optimalizovat svoji nabídku pro novější verze Windows, a proto můžete očekávat, že narazíte na větší počet aplikací a zařízení, které ve Windows Vista nebudou fungovat.

mám tu testovací starou verzi pomalého kripla seznamcz: nefunguje, novější testovat ani nechcu

chrome, opera: proč bych je používal? vždyť na xp nejdou aktuální verze nainstalovat.
chrome odmítám, nepotřebuju v pc instalátor spyware.

vivaldi - teď jsem zkusil nainstalovat poslední funkční verzi pro xp, což je zastaralá 1.0.435: nefunguje, všude jsou potřeba certifikáty a nějaké verze tls protokolů.
"ERR_SPDY_INADEQUATE_TRANSPORT_SECURITY"

už rok plánuju přejít (přestěhovat data) na moderní win7, jen na to nemám chuť. ale xp už jsou na internet a video mrtvé.

Třeba to, že byl dodán s PC, který mi hadwarově, na to co potřebuji, postačuje a který celkem znám a ovládám? Proč bych měl kupovat něco jiného a učit se novému systému, když tenhle mi dosud postačoval? Je to celkem paradoxní situace, že u OS, který je na trhu desítky let jsou pořád díry jak v ementálu a je nutná nějaká podpora a neustále záplaty ... Vždyť ty OS vlastně nikdy nejsou úplně dodělané a všichni jsme betatesteři! V jiném odvětví by takový výrobce již dávno zkrachoval ...:-D

Tak třeba v tom leteckém průmyslu stačila 1 chyba v SW a 737 MAX nesmí do vzduchu již přes 1/2 roku. Kdyby se objevovala nějaká kritická chyba každý kvartál, tak by takový výrobce již zkrachoval, viz. některé aerolinky po hrubém zanedbání správných postupů.

Nesmí do vzduchu, ale firma nekrachuje. A tohle byl prostě extrém, dvě velké nehody se velkým počtem obětí v krátké době za sebou. Ale chyby se v letadlech nacházejí neustále, něco se vyřeší výměnou postižených dílů, něco úpravami v manuálu a novým proškolením pilotů, něco změnami v postupech údržby atd.

Za prvé už na to nejsou aktualizace za druhé kupovat níc nemusíš. Linux je zdarma.

Každého věc, jen mě zajímala ta motivace.

A právě ta věta dosud mi postačoval je zároveň jak popis problému, tak jeho řešení. Už prostě nedostačuje.

Myslíš ten Linux, kterého jsou 3 (_!_) a každý je trochu jiný, takže po zdlouhavém zkoušení nakonec člověk zjistí, že každému něco důležité chybí, a hlavně, že pod ním nefungují programy, které nutně potřebuje, třeba účetnictví a SW podpora určitého HW, takže se bez Windows stejně neobejde? :-D

Od NASA? Stačí obslužní program na navigaci, autokameru, fotoaparát a další běžnou elektroniku, který na Linux většinou nemá alternativu a jelikož je to většinou HW záležitost, tak různé emulátory Windows pod Linuxem nefungují. Do dual-bootu nebo virtuálního PC také potřebují placenou licenci, nemluvě o tom, že je to náročnější a složitější, než rovnou nainstalovat Windows.

PS: Zkus mi pro začátek poradit, jak pod Linuxem spustit a používat Pohodu: https://www.ucetni-sw.cz/pohoda/ 8-)

Jaký program na navigaci, autokameru, fotoaparát ? Do dual-bootu licenci na co ? Předpokládám, že na ty Visty licenci máš a jak jsem psal Linux je zdarma.

Pohoda přes vzdálený přístup leda. Předpokládám, že je to jediný program, který na Linuxu opravdu nejde ativně, takže, jak jsem říkal dual-boot. Nebo virtualizace. Když budeš chtít pustit pohodu, klikneš si na virtualbox a spustíš si ty svoje Visty.

Stejný problém jak u Linuxů - 3 (_!_) a není jasné, který z toho je ten pravý: http://kmeleonbrowser.org/download.php. Navíc čeština asi nepatří do podporovaných jazyků. 3-[

Edit: Tak ne, tohle opravdu není user frendly - stable verze s normálním instalátorem ze září 2015 nebo novější z ledna 2019, ale zkus ji najít na http://kmeleonbrowser.org/forum/read.php?19,148500,148500, popřípadě otestuj betu a doufej, že Ti to nerozhodí celý systém .... :-/

Ale taky si půjčí 2x více paměti. Samozřejmě to nevadí, pokud nemáš otevřených hodně záložek a zaplněnou paměť. Je to spíše o zvyku. Mně třeba Firefox vyhovuje, startuje do dvou vteřin
a to mám starou vykopávku. Možná tam máš nějaké doplňky, které to zdržují.
Jednu dobu jsem zkoušel Palemoon a taky dobré. Klidně vyzkoušej.