Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC na hraní her pod 15 000 Kč

Ahoj,
byl by někdo ochotný mi poradit nějakou PC sestavu na hraní her za rozumné peníze?

Upřednostňují PC, který si poskládáme sám. Všude se píše, že je to výhodnější než kupovat už poskládaný PC.

Nijak zvlášť výkon nepotřebuji. Jedná se mi převážně o hraní world od tanks

Samozřejmě bych byl rád, aby se na počítači dali hrát nějaké novější hry na nízké detaily. Jedná se mi pouze o stolní PC.

Je vůbec možné se dostat s cenou za takový PC včetně Windows pod 15 000 Kč ?
Změna kategorie, původně: Hardware. Sestava je sestava. (karel)
Změna předmětu, původně: PC na hraní her (karel)

A ty Windows chces klasicky i s PC? To mas nejake 3.000 Kc jen za prenositelnou licenci Windows, za 12K herni PC nepostavis.

Osobne si myslim, ze ani za 15K nejake slusnejsi herni PC neudelas. Bych navysil limit bez Windows tak na 17K, tam uz se neco vymyslet da.

Otazka je, zda-li neporidit jen OEM druhotnou licenci Windows za par stovek.

Za 15 000 Kč je lepší koupit z bazaru. Když už se skládá počítač tak ať to za něco stojí. Když skládáš tak si kupuješ nový hardware + software a to se prostě nevyplatí, když máš malý rozpočet. Kdyby si to skládal z použitých součástek tak to je jako, když si koupíš už postavený použitý počítač a navíc tě to vyjde výhodněji.

Pokud to chce sam skladat, tak muze koupit neco z bazaru a neco nove. A slozit to dohromady.

Napriklad skrin se da udelat i za 3 kila z bazaru a nemusi byt nejaka spatna, zdroj bych bral novy a kvalitni. Stejne tak bych neveril bazarovemu disku, ale treba grafika z bazaru proc by ne.

Otazka je jak poresit desku a procesor, dneska to vidim jednoznacne tak, ze se vyplati nova B450 + RyZen 3600 na herni PC. Desku bych vzal novou kazdopadne, ale procesor pokud levnejsi, tak nejaky RyZen 2xxx by take mohl stacit a muze to nekdo pres bazar prodavat dost levne.

Spis jde o to, ze nakup po komponentech z bazaru uz chce trochu zkusenosti.

S Ryzenem + nějaká GPU typu RX 5##, GTX 1650/1050(Ti) + 8Gb DDR4 se do 15 000 bez OS vlezeš.
(socket AM4 nemusí být špatná voba i pro možný Upgrade)

PS: Windows 10 můžeš stáhnout z oficiálních stránek Microsoft a používat nějakou dobu bez aktivace zdarma.
(jen se můžeš potkat s omezením nastavení GUI etc, ale nic co by tě při hraní omezovalo. Mezi tím máš čas pohledat W10 za nějaké malé peníz)