Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Reproduktory připojené k notebooku mají špatný zvuk

Připojil jsem si ke svému notebooku reproduktory, ale mají špatný zvuk. Zdá se, jakoby to byl stejný zvuk jako z notebooku, který ale vychází z připojených reproduktorů. V nastavení zvuku nevidím možnost nastavit si svoje reproduktory. Když připojím reproduktory k mobilu či jinému zařízení, zvuk je čistý, prostě takový jaký má být. Neví někdo co s tím ? Notebook - Acer Nitro AN515-52

Změna předmětu, původně: Reproduktory (host)

úroveň signálu a počet kanálů spolu nesouvisí.
úroveň signálu se nemění pro bedny nebo sluchátka.
tazatel si stěžoval na špatný zvuk, přirovnával ho k integrovaným reprákům. pamětníci ho znají jako "telefonní", to jsou ty budky na ulici.
jestli notebuky mají vícekanálový zvuk nebo ne je jedno = sluchátka a 2 repráky by musely hrát pořád stejně. s frekvenčním rozdělením si hraje ten ovládací panel zvukovky. u sluchátek nic nerozděluje, na výstup jde celé spektrum.

Když je v notebooku nastaven zvuk na repráky, počítá s tím, že používá integrovaný repráky a ty sotva umí zahrát kompletní frekvenční pásmo - ani basy, ani výšky. Plný basy by ten chrchel zvuk ještě víc zprznily.
Když nastavil sluchátka, má tam celý kmitočtový rozsah.
Žádný zesílený, nebo zeslabený, žádný vícekanál. Jen ořezaný frekvenční pásmo.
Už chápeš?

Tak tedy znovu...

Tazatel zapoji do sdruzeneho (TRRS) konektoru na notebooku reprodukory. Ovladac zvyukovky vyvola dialogove okno kde se uzivatele dotaze co konektoru zapojil - Sluchatka, Headset (Sluchatka+mikrofon), Mikrofon (pouze vstup) nebo Reproduktory (vystup na linkove urovni).

No a zde je ten rozdil... pokud vybere sluchatka, jedna se o zesileny vystup, pokud vybere Reproduktory, jedna se o vystup s line-out urvonemi ktery nemusi dostatecne vybudit zesilovac pripojenych reprodukoru. Pokud se ho notebook nedotaze tak ma nainstalovane spatne ovladace pro zvukovou kartu.

Zadne orezavani frekvenciho pasma a jine nesmysly...