Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nastavit Synology Cloud Station Backup

Ahoj, chtěl bych prosím poradit s nastavením programu s názvem Synology Cloud Station Backup.
Chci zálohovat celý systémový disk ale nabízí to možnost zatrhnout adresáře Windows, Program FIles atd.. nabízí to pouze adresář Users. Děkuji za pomoc.

Synology má docela dobrou dokumentaci, stačí si to přečíst:

Následující typy souborů a typy disků nejsou ve službě Cloud Station Backup podporovány:

Diskové jednotky systému Windows
Zástupci v systému Windows
Aliasy v systému Mac
Symbolické odkazy v systému Windows
Skryté soubory
Složky systému Windows s těmito atributy:
OFFLINE
REPARSE_POINT
SYSTEM
TEMPORARY

https://www.synology.com/cs-cz/knowledgebase/DSM/help/CloudStationBackup/cloudstationbackup

Zkus Hyper Backup.

když se dívám na ty možnosti synology, moc z toho odvázaný nejsem.
nějaký sw pro zálohy disků pc za běhu pomocí vss, uložením na lokální d: by mohly vytvořit pohotovostní zálohu do image.
ze synology by pak běžela nějaké synchronizace dat / stahovací skript, co ji uloží na nas. právě kvůli možnému ransomware nesmí běžet z těch pc.

Nesmie bežať nič...
Ani keď vytvoríš na NAS účet, nezhodný s akýmkoľvek účtom v PC, ktorý potom zadáš iba do zálohovacej aplikácie Synology? To by sa potom ransoware na NAS nemal dostať. Nemá ako zistiť účet a heslo k zalohovecej zložke. Mýlim sa?

ano, rozdíl účtů a práv je cesta.

synology neznám, jsem se díval co řešili výš, mě ta jejich aplikace pro zálohování celých (systémových) disků nevyhovuje. ani tazateli asi ne.
kdyby tam měli funkčního zálohovacího klienta a synchronizovadlo záloh, tak bych tím směrem hloubal.

když mám stáhnout zálohu z pc->nas, musím buď namapovat jeho disk pod lokálním / doménovým účtem a stáhnout si ji. nebo mít jiný protokol ke stažení, ten by navíc mohl být ransomware odolný.
líbil by se mi omezený účet, ale s tím nepřimapuju d$ ... teď mám brouka v hlavě já.

když budu chtít obnovit nefunkční pc, stáhnu si nějakým operátorským účtem image z nasky->pc, ale ten účet bude mít přístup na nasku jen read only.
ty pc si nikdy nesmí přimapovat nasku pro zápis.

naše windows sdílecí řešení jim tu nutit nebudu, na to se tazatel neptal. zajímalo mě to, protože to budu řešit hned po návratu do práce.