Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodný procesor

Zdravím,
Mám základní desku MSI Z97 PC MATE ve které mi právě běží moje i5 4590. Nedávno jsem si pořídil novou grafickou kartu GTX 1660 Ti a chtěl bych nyní upgradnout právě ten procesor. Jaký by jste mi doporučili? Jde mi víceméně jen o hraní nějakých novější titulů (COD:MW apod...).

Děkuji
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Smysl by mělo podle mě jedině i7 čili 4jádra/ 8vláken.

I7-4790K prodává Břeclav na aukru/bazoši za 5500 a to zas podle mě smysl nemá. To už můžeš mít z Karvinné aj s deskou a 16gb ram 4770k za 6k.
Intel Xeon 1231v3 ( i7 4770 ) socket 1150 LGA 1150 najdeš na bazoši za 2800.

Co druhý postup ? Střelit desku, procesor a paměť a koupit nové. Utratíš /příklad po prodeji/ o 2-3k víc ale budeš mít nové a záruku.

Na tu desku uz zadny vyrazne lepsi procesor nedas. Z pohledu dnesnich procesoru je rozdil mezi Haswell i5 a i7 maly. Budes muset provest upgrade procesoru, desky a pameti, pokud chces aby to davalo nejaky smysl.