Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Powebanka 20 000 mAh

Dobrý den. Dostal jsem na Vánoce powerbanku Alzapower 20 000 mAh a moje otázka je jednoduchá. Kolikrát s ní budu moct nabít telefon než se vybije ze 100% na 0%? Telefon má 3750 mAh. Je to tak jednoduché jako 20000/3750? 5 krát a něco? (chápu že asi 5krát protože se něco ztratí převodem, telefon něco spotřebuje sám při nabíjení když je zaplej atd..) Jsou mé odhady správné nebo se to takhle nedá?

Ono nezáleží jen na kapacitě, záleží také na tom, jestli powerbanka i telefon umí nějaký typ fast charge nebo quick charge. Protože tam se potom zvyšuje napětí, aby se telefon dobíjel rychleji, což ruku v ruce s sebou nese pak i zmenšení kapacity powerbanky. Každá normální powerbanka by měla mít na sobě nebo někde na letáku u sebe přepočty kapacit ke každému typu nabíjení. Moje 10 000 mAh powerbanka třeba nabije pomalu mobil 2-3x do plna, ovšem když to bude využívat fast charge od Samsungu na 15 V, tak mi to dobije mobil jen jednou a pidi kousek.