Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Omezuje mě poskytovatel internetu?

Zdravím, mám optiku která mi normálně běží 100Mbps bez jakéhokoliv problému. Ovšem když začnu stahovat nějaký větší soubor tak se mi rychlost připojení po cca 5 minutách omezí na 33,33Mbps. To trvá po celou dobu stahování. Vše se vrátí do normálu po nějakých cca 30 minutách po ukončení stahování.

Mám špatné zkušenosti s komunikací s mým poskytovatelem, nenapadá vás nějaký způsob jak toto omezení obejít?

spíš bych to viděl jinak: pokud se kdykoli přes den rychlost takto snižuje, pak je tam nějaký škrticí uzel.

vyloučeno není ani omezení na straně tajného stahovacího serveru, ale to má tazatel jistě ověřené.
a pro jistotu doufám, že se k tomu kabelovému routeru nepřipojuje přes wifi.