Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyhledávací lupa Windows 10 - nejde psát

Dobrý den. Chci se zeptat, jestl se nějakým způsobem vypína a zapíná vyhledávání, co je dole na liště ta lupa. Asi jsem si někde něco vypnul, protože mi to přestalo fungovat. Když to otevřu a chci něco napsat, tak to nejde. Nejde mi psat ani když dám nastavení a hledat v nastavení. Děkuji

https://www.maketecheasier.com/fix-windows-10-start-menu-search/

Zrejme v Services je zakázaný Search, ak ti nepomohlo v PowerShell pod Správcom, použité totie-hentie príkazy:

sfc /scannow

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

resp. rozbalené ISO W10 na úložisko, flešku, logický oddiel, dajme tomu označené pod písmenom Z:\, kde si systém ťahá, komparuje, verifikuje svoje systémové dáta zo zložky "install.wim"

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:Z:\sources\install.wim

Najrýchlejšie, pohodlné riešenie pre lamy je: "Prešrotovanie" desiny priamo z gr.prostredia Windows takto ľa: klik na ISO W10, klik na Setup.exe, po ošahaní HW a systému inteligentným Inštalátorom, klik na Ponechať všetko.

Nasledujú tri automatické reštarty po sebe pričom sa opraví všetko pošahané, knihovne, *.exe, *.sys, ini, ovládače, Registre W10, apps, WinSxS, Cortana, Bing. Store. Len zostaň počas aktu napevno pripojený k netu.

Nezmaže sa nič dôležité, ani nainštalovaný SW,

Po tomto cca 40 minútovom plne automatickom úkone s troma reštartmi, zostane bordel v roote oddielu C:\, ozn. ako: Windows_OLD a "jaj bolíto" smetia v zložke SoftwareDistribution, logoch, obnovách v zložke System Volume Information, ktoré je treba dodatočne odstrániť, vyzametať, "da kus počistiť", ako vravia hejsľováci.

Ideálne geniálnym číňanom: Dism++ nastavený v expert mode
https://www.chuyu.me/en/index.html

a následne dočistiť ako bonus nadstavbou pre Windows, Cleanmgr+ :
https://www.mirinsoft.com/download/download/12-cleanmgr-localizations-data-sets/60-french-dataset