Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Heslo na připojení přes kabel

Zdravím všechny, rád bych se zeptal jestli lze nějak zabezpečit heslem přímé připojení kabelem. Jde mi o to že mám na sebe internet a spolubydlící když odejdu do zaměstnání tak si vezmou kabel a vesele si serfují, jde mi o to že když jsem navrhl že se podělíme o náklady tak nikdo neměl zájem. Nevím jak udělat aby se přes kabel na net nedostali, a taky nechci rvát kakely ze zdi :), internet potřebuji, tak ho nechci rušit. Můžete mi nějak prosím pomoci? Děkuji

No vetsina "domacich wifi routeru" umi MAC filter pouze na bezdratove casti. Klienty pripojene kabelem neomezis. Na to by bylo potreba zarizeni podporujici 802.1x a na zaklade toho konfigurovalo porty.... to je pro tebe snazsi si to zarizeni vzdy odnes sebou do prace.

Mene znale mozna odpojis na soucasnem zarizeni uz jen tim ze vypnes DHCP a zmenis rozsah z jakeho jsou IP adresy pridelovany, nenastavis DNS apod ;-)
Na svych zarizenich musis pak samozrejme adresu nastavit rucne... no moc pohodlne to taky neni.

A to já bych do něčeho takového šel už z principu! Nechtěli jste se dělit o náklady, nebudete to ani používat, byť mě to bude stát další tisícovku. A když to objedná v eshopu, má 14 dní na vrácení a je šance, že spolubydlící zatím dostanou rozum. :-D

No to prime pripojeni na kabel beru s rezervou, tazatel tim mysli spis propojeni s jeho routerem a PC spolubydlicich. Nikde nepsal ze by ted to zarizeni odpojoval a odnasel.
A take nevime jakou technologii je k internetu pripojen - xDSL, optika to si pak opravdu jen tak kabel do PC nezapojis :-D

jestli platíš typický paušál (jen za rychlost), může ti to být jedno.
jsou to lakomí slušnočeši, ale to už víš. dál tě to trápit nemusí, tebe o nic neobírají.
můžeš se sice vyblbnout s nastavením rychlostí, ale to se dá obejít, třeba když si místo tvého routeru zapojí nějaký bazarový za dvě stovky - jestli na to slušnočeši mají prachy.

no můžeš se domluvit s providerem, ať se on snaží a omezí připojení na mac adresu, ale je to dost amatérské a jsou s tím jen potíže.

jestli platíš typický paušál (jen za rychlost), může ti to být jedno.
jsou to lakomí slušnočeši, ale to už víš. dál tě to trápit nemusí, tebe o nic neobírají.

toto bylo psáno v bibli, asi ezechiel někam dál. tys to nečet, že ne?

Musíš číst pořádně.On nemá kabel,tedy má,ale ten se dá ze zásuvky ve zdi vytáhnout a nahradit jiným.To by musel ten kabel vést rovnou ze zdi.

FlashCZ [213.194.204.xxx], 28.12.2019 20:12
Psal jsem že nemám router, ze zásuvky z e zdi mám natažený kabel do kterého připojím pc, ptám se na to jestli toto lze zabezpečit.

Pravda, to jsem prehlidnul. Porad jde jeste ten kabel do zasuvky vlepit tak, ze az bude odchazet z koleje, tak tu prilepenou kostku na konci kabelu rozrizne a vypaci tu prilepenou cast, aby to vratil do puvodniho stavu. Cimz se to prevede na predchozi pripad :)