Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Case microTower se zdrojem a DVD mechanikou dole

Máte nějaký tip na microTower Case, kde je zdroj dole, deska mATX nahoře nad zdrojem, pozice pro DVD mechaniku úplně dole (na úrovni zdroje), 2 x interní 3,5 pozice nad DVD mechanikou někde na úrovni desky?
Něco takového by mi vyhovovalo (pohled z boku):

[case.png]
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Vadí mi i to, že mechanika pak tak trochu zasahuje do prostoru pro základní desku, přece jen zdroj je kratší a je tam pak víc místa pro mechaniku, preferuji proto mechaniku naproti zdroji, ne naproti desce. V současnosti mám Case, kde je zdroj nahoře a mechanika nahoře. Zkusil jsem ji dát vzhůru nohama a vyhovovalo by to rozmístěním komponentů, až tedy na to, že to tak nasává vzduch zeshora a vyfukuje zdrojem dole, což je proti přírodě snad, i proti gravitaci, a je to nevzhledné, když jsou nožičky Case nahoře.

No psal jsem, že jsem to zkoušel dát skříň vzhůru nohama, ale nebylo to ono kvůli umístění výdechů vzduchu. Spíše už by vyhovovala skříň, která má zdroj dole a 5,25" pozici sice nahoře, ale šel by tam dát čelní panel vzhůru nohama, tím bych otvor pro mechaniku v čelním panelu dostal dolů a vnitřek skříně už bych si nějak upravil, aby šlo dolů přimontovat mechaniku. Kdyby měl někdo nějaký tip na microTower se zdrojem dole, kde jde čelní panel otočit vzhůru nohama, tak dejte vědět. To že se tak dolů dostane i zapínací tlačítko nebo USB konektory nevadí, naopak to uvítám.

To neotočíš u žádný ten čelní panel,můžeš vzít nějakou bez otvírání předku a vyříznout si ho tam zepředu dole,jenže to má tak dělaný většina novejch case tj PSU bude nahoře u všech.Tohle vyřešíš jenom nějakou předělávkou nějaký starý case,jinak ne kor u novejch...

1) ten stůl je nepříčetně blbý a pc je schovaný pod převislou deskou. použij externí usb mechaniku v nesmyslném místě původně pro klávesnici. nebo vyvést zezadu nahoru na stůl.
2) pokud neztrácíš čas hraním dětinských her, pořiď si nějaké minipc co se vejde do nesmyslného místa původně pro klávesnici.
3) pořiď si normální kancl stůl s jedním bočním šuplíkem/kontejnerem, na něj si polož desktop.

udělej to jinak než to chceš mít

ale jistě. jsem zvyklý, že sem přichází 90% omezených userů, kteří mají v hlavě jednu tupou představu a nedokážou se na tu věc podívat jinak. sorry, tvůj naprosto hloupý stůl mluví za vše.
pokud tobě připadá geniální, pak není důvod ti to rozmlouvat.
níže to myslím popsal redmarx: vykašli se na bednu, přišroubuj ty díly na profil, dej si co chceš kam chceš.
ale při tom blbém stolu stejně na dvd nedosáhneš a skončíš u externí mechaniky, co jsem ti psal.

Pokud mas ten problem tak moc velky, proc si nevyrobis vlastni skrin?

Jiste to bude casove narocne a bude to chtit trochu zrucnosti, ale zase tak velky problem v tom nevidim. Muzes si postavit sam skrin na miru.

----

Edit: Kdybys si vyrobil ze dreva L, vyvrtal otvory na prisroubovani desky, zakryl u toho tveho stolu zadni cast otvoru pro PC a zdroj a mechaniku polozil na dno toho otvoru, jedno dopredu a jedno dozadu, tak mas skoro vyreseno, jeste bys tam ale musel udelat nejakou pricku pro HDD. Taky moznost. ;-)

Tak to je zrovna podivná kombinace.
napadlo mě dívat se po mAtx case co má co nejvíc 5,25 pozic - ideálně zespodu až nahoru - ty pak zredukovat na 3,5/2,5 zakoupením plechových kolejniček.
Ale podle mě už se to ani nedělá.
Pro midiatx to byl třeba ZALMAN MS800, já mám SHARKOON BIGTOWER Rebel 12.

Do toho stolu bych se nevlezl, stůl jsem řešil deska z ikea+ 4x vyskově stavitelná noha+ kontejner na kolečkách freddy + case na kolečkách. Ale chápu asi nemáš místo.

Ten Zalman MS800 dobrý tip, vnitřní uspořádání by vyhovovalo, škoda že má panel s tlačítky a USB konektory nahoře, to se mi nehodí, potřebuji to mít na čelním panelu, zapínám sice PC klávesnicí, ale potřebují mít přístup k USB konektorům. BigTower by se mi tam určitě nevešel, to ne. Nejlépe microTower.

Zatím u mě vede tahle modulární otevřená Case: Thermaltake Core P1
Dle fotek a rozměrově to vypadá, že by se tam microATX deska dala našroubovat i když je to dělané pro miniITX desky. Na výšku by se mi to do stolu jen tak tak vešlo a na šířku snad také, kdybych tam tu skleněnou stěnu vůbec nemontoval. Mám tam prostor 43cm výška x 23 cm šířka. A klec pro pozici 5,25" bych musel asi vypreparovat ze staré Case a přišroubovat do nové.
Nemáte jí někdo?