Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GPU mě opustila?

Hezký den přeji,

ráno sednu k pc, zapnu a nic. Monitor se nerozsvítí, větráky na grafice začnou dělat hlasité zvuky, které jsem do té doby neslyšel. Přepojil jsem kabel od monitoru do slotu na základní desce, monitor svítí a běží jak má.

Myslím si, že jde o GPU, ale než podniknu další kroky, potřebuji si být jistý. Na Alze, odkud mám celý pc zakoupený v březnu 2018 chtějí, abych jim poslal celý komp na reklamaci, místo jednoho špatného dílu - a to se mi vážně moc nechce měsíc být bez PC s tím, že výsledek je nejistý. Jak si mohu ověřit, v čem je problém? Jak jistě poznám, že se jedná o grafickou kartu? Máte někdo podobné zkušenosti?

(Včera večer mi fungovala i TV, která dneska sice už naběhla, ale nejde na ní zvuk - TV je zapojena do stejné zásuvky jako PC - to asi nebude náhoda... přepětí? Nejsem odborník, proto to sem píši. Díky za nějaké rady či infa) :)

Tohle ti nikdo nezodpovi, grafika nebo zdroj bude nejpravdepodobnejsi pricinou, ale jistojiste to neni.

Idealni by bylo ozkouset tu grafiku nekde jinde v jinem PC, kdyz nepujde, je to jasne a samozrejme odneses do Alzy jen tu grafiku na reklamaci.

Myslím si, že jde o GPU, ale než podniknu další kroky, potřebuji si být jistý. Na Alze, odkud mám celý pc zakoupený v březnu 2018 chtějí, abych jim poslal celý komp na reklamaci, místo jednoho špatného dílu - a to se mi vážně moc nechce měsíc být bez PC s tím, že výsledek je nejistý. Jak si mohu ověřit, v čem je problém? Jak jistě poznám, že se jedná o grafickou kartu? Máte někdo podobné zkušenosti?

Podle mě záleží co máš na faktuře. Jestli tam máš jednu položku například počítač xyz/16gb ram/vga 1080ti..cena 18000 koupil jsi celek a měl by jsi celek reklamovat.
Pokud to máš rozepsané na jednotlivé komponenty s cenama doneseš vadný díl.

Ja mel na fakture napsano: Kavovar Zelmer, nic vic, ani zminka o podtacku, ale presto, kdyz se zacal podtacek loupat (barva), tak jsem reklamoval jen ten. Poslali mi novy a bylo vyreseno.

Chci tim rict, ze si nemyslim, ze by to s tou fakturou bylo az tak smerodatne. Pokud bude jasne vedet, ze je chyba v konkretni samostatne odebratelne casti, tak se da reklamovat i ta samostatna cast. Vzdycky je ale dobry se predem s prodejcem dohodnout.