Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NTB-PC

Dobrý den,

1. dlouho šetřím, jako student je 22 tisíc opravdu hodně a tak jsem neustále v dilematu jestli postavit stolní nebo notebook. PC vyhrává, ale abych ušetřil, tak přemýšlím o koupi ntb. Třeba repasu, nebo nové mašinky do 17-18k a zajímá mě, jestli mi takový ntb rozjede třeba GTA5(klidně na medium settings) a Solidworks ? Vím, že záleží na hw, ale aspoň jestli mi můžete poradit co ohledně ntb vybírat.

2. Taky mě zajímá u ntb, jestli mu nebudu škodit, když budu hrát třeba i 4hodiny, což se někdy stane v dlouhé chvíli :lol: , nerad bych, abych ntb za pár měsíců odvařil důvodem dlouhého provozu.

Díky :-)

(posílám ještě ntb, které mě zaujali.)
Zde 1.
Zde 2.
Zde 3.

Notebooky nejsou na hraní, bohužel ani ty herní ne. Herní notebooky jsou takový "džoijk" výrobců. Notebook na hry je hodně špatný nápad, protože to nemáš jak efektivně chladit a časem tam jistě na tom něco usmažíš nebo tomu zkrátíš životní dobu. Nějaký nb na hry je dobrá volba pouze v případě, že hodně cestuješ a vážně s sebou nechceš tahat bednu. Někteří chytráci mají ještě tendence to nečistit a dávat na peřiny, pak se loučí často i s 1-2 roky starým nb.

Pokud vyloženě nepotřebuješ mobilní jednotku, zvol nějaký stolní PC, nejlépe si naházej do košíku komponenty a nech si je u CZC nebo skřeta nebo kdekoliv jinde, jestli máš možnost, složit a otestovat. Vyždímáš z toho daleko víc poměr cena/výkon, než kdyby si koupil nějaký postavený a budeš na tom mít větší výkon jak na nb + když zvolíš správné chlazení, tak ti teploty nebudou dělat těžkou hlavu, což se o nb říct nedá. U nb je idea taková, že si lidi koupí herní nb a myslí si, že si koupí chladící podložku a svět bude zalitý duhou a vše pofachá. Krutá realita přichází ve chvíli, kdy zapnou jakoukoliv hru a zjistí, že ona podložka jim pomáhá snižovat teplotu o 1°C, chodí to pak reklamovat, chodí si stěžovat na produkty apod. Ve finále to je ale jejich chyba, protože koupili něco, čemu se odborně říká "herní notebook" ačkoliv nic takového pod 60 tisíc neexistuje. Za herní nb musíš vysolit 50-60 tisíc minimálně, aby to mělo nějaké přijatelné chlazení, které jde ruku v ruce s výkonem. Obecně to je stejná krávovina, jako all-in-one koncept počítačů, kdy se nasází do monitoru komponenty a lidi se po 3 měsících diví, že se to přehřívá a má to hodně omezené možnosti.