Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno CMOS (asi)

Dobrý večer. Řeším tu teď takový problém....baterka v desce už to měla za sebou, tak jsem vyměnil za stejnou co byla k základní desce náhradní a klasika CMOS se smazal, protože PC nebyl v síti zrovna. Nevadí, zapnu PC skočí upozornění na smazání a možnosti nastavení v BIOSU a load default. V BIOSU nastavím čas a datum a když dám uložit, počítač se resetne a zastaví se na obrazovce základní desky, jak jsou možnosti vstupu do BIOSu a ještě něčeho. A dál nic, pořád na této obrazovce.... Jediné jak to rozhodit dál je vypnout PC, vypojit a vyndat baterku....zandat, zapnout a u výběru dát default nastavení....to už se systém načte, neběží úplně v pohodě ale dá se...(přijde mi pomalejší) Ale po vypnutí a zapnutí PC zase obrazovka základní desky a dál nic...nejde z toho ani vstoupit do BIOSu prostě nic...zase se musí vyndat baterka, zandat a zase dát default..... Nevím si s tím rady..

HW:
Základní deska: Asus P5B - Plus (Verze BIOS:1103)
Procesor: Intel Core 2 Duo E8500
RAM: Zeppelin 2x2GB
Grafika: Gigabyte GT 1030

Změna kategorie, původně: Software
CMOS není program. (host)

Ani systém nenaběhl, skočilo upozornění že CMOS se smazal a možnost default a nebo nastavení v BIOSu...po nastavení v BIOSu se počítač restartoval a zasekl se na obrazovce základní desky s možností DEL vstupu do BIOSu a TAB(to už nevím) a dál nejde a nejde ani jedno tlačítko

To už jsem myslím zkoušel(RAM), ale zkusím znovu i HDD...ale systém naběhne když se vyndá baterka a nenastaví se čas v BIOSu ale dá se default...ale po vypnutí PC a zapnutí tak se musí zase vyndat baterka a default, protože jinak zase obrazovka základní desky a nic dál.

I nová baterie se stejnými parametry se chová stejně a že to je rachotina to vím, ale je mi to líto vyhodit. Tak to nějak držím ještě při životě, občas se mi zdá že toho po něm chci už moc, ale někdy zase překvapí že to ještě dá a docela v pohodě, jen teď si říkám jestli deska už to nemá za pár.

Všechny v pořádku, PC normálně běžel než jsem na týden odjel pryč a v tu dobu PC nebyl v zásuvce a odešla baterka...asi na stáří....a pak začli problémy. Po vyndání baterky a načtení default nastavení PC jde zapnout, ale jak se vypne a zapne, tak naskočí obrazovka kde jde vstoupit do BIOSu přes DEL a nic dál