Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nedostatek paměti

Ahoj, nedávno mi odešel HDD. Počítač zamrzával, byl strašně pomalý, každou chvíli BSoD, tak jsem mu koupil nový SSD. Počítač se znatelně zrychlil a od té doby bylo všechno v cajku až do dneška, kdy počítač začal řvát, že má najednou málo paměti a že mám všechno povypínat. Když jsem to chvíli ignoroval, po pár minutách zčernala obrazovka a nepomohlo nic jiného než restart. Má vůbec cenu kupovat mu víc paměti nebo by mohl skrytý problém někde jinde? Je to už starý počítač, takže do něj nechci investovat moc, ale zase chci, aby ještě chvíli fungoval (a paměti nejsou zas tak drahé). Nový počítač si samozřejmě chci postavit, ale tenhle se mi ještě nechce vyhazovat. Kdybych se rozhodl přikoupit paměť, je tu vzhledem k sestavě níže nějaké omezení? Předem děkuji za Váš čas a za rady. :-) A přeji všechno nejlepší do Nového roku!

Intel(R) Core(TM) i3 CPU M330 2.13 GHz
4 GB RAM
ATI Mobility Radeon HD 5145
SSD Samsung 860 EVO
Win 7 64bit

Vyraz z mašiny ten naboptntný šmejd v podobe W7 a prejdi na W10. Desina poctivo, sľušne, inteligentne narába s modulom: Memory Compression

Stiahni si FF od Mozilla, odinštaluj chromajzla.

FF spravuje cache, tiež je možné FF nastaviť, aby smetisko v zložke:
C:\Users\užívateľ\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles\xxxx.default-release\cache2\entries\*.*, zakaždým po sebe vymazal, podľa predpisu a zákona o mazaní príslušnej legislatívy zakotvenej v Zb. (po našom, Z.z.)

Prohlížeč žere strašně paměť. instalace před 14dny, win 7 64bit, nový chrome. Žádné pluginy, propojení s google a podobně. 25 otevřených oken 62 podprocesů odhad 5giga (nevím jak to rychle a efektivně+ spočítat).

Zkus jiný prohlížeč bez doplňků.

Vyhodit antivir.

Identifikuj problém pokud by se to opakovalo- ctrl-alt-del, seřaď si to dle zabraného místa nebo použij sledování prostředků.

Zajímá tě pohotovostní paměť (respektive K dispozici) , to je paměť kterou počítač ještě může přidělit aplikacím.

Paměť ve windows žere neskutečně chkdsk /R, mě sežral 16gb, myslel sem, že je to bug a pak to našel na internetu. Mohl být spuštěný na pozadí.

Edit. popsané chování odpovídá tomu, jak by se to chovalo kdyby windows neměl stránkovací soubor (plný disk , vypnutý, blbě nastavený...). Zkontroluj to.