Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD FX 8300 má teplotu až 80 °C

Zdravím mám starší procesor AMD FX 8300 chladič je tam od SilentiumPC a sotva zapnu pc teploty od 40-80C stačí když se dívám na film a pc se po nějaké době vypne. Nanesl jsem novou pastu a pořád stejné ? nějaky tip na chladič nebo rada jak opravit ? díky

Změna předmětu, původně: FX 8300 (host)

stačí když se dívám na film a pc se po nějaké době vypne.

Sedí ten cooler dobře ? Podezřívám že se vypne u kritických C° CPU pravděpodobně jsi ten CPU cooler špatně nasadil. Je alespoň horký když se ho dotkneš?

PS: Obecně co se týká vyšších teplot u CPU typu buldozer, FX, zpravidla stačí jen stáhnout trochu V-Core.
Vyrobci pro FX procesory kvuli stabilitě v zátěži trochu pritlačili na V-Core.
(Stačí ho stahnout do takové miry aby byl stabilni, teploty ti pak klesnou řádově o neklolik %. Ale prvně pořes ten cooler.

Složil jsem teď FX6300, chladič Gelid Tornado provozuju bez pasty protože jsem svoji nenašel a k chladiči byla dodaná šedá všezasírací.

To vypínaní škodí windows, stáhni instalačku memtest86 a pusť místo windows test paměti. Odpoj disky. Nejspíš se to vypne taky.

Chladič musí dobře sedět. Musí být přiměřeně horký u procesoru i u žeber.
Pokud chladič používá heatpipe může dojít ke ztrátě těsnosti, dostane se tam vzduch a potom je základna u cpu horká a část s žebrováním studená.

Pokud to není špatně nasazené zkus jiný chladič.

Může být také v háji deska /dávat velké napětí/ i cpu /prostě moc žrát/.
Taky tam můžeš mít milimetrovou vrstvu paty...