Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnova Systému Bez Volného Miesta na Disku

Zdravím, mám taký problém ohľadom svojho notebooku, konkrétne sa jedná o značku Prestigio Model Smartbook 133S úprimne je to docela trápenie no do nedávna na pozeranie a sťahovanie filmov stačil. A však asi tak 3 mesiace do zadu som sa dostal do fáze kedy som nebol schopný nijak uvoľniť miesto na disku. Konkrétne s tých 29 gb disku bolo zapratané takmer všetko a nemôhol som ho dať do pôvodného stavu. No a aktuálne mám len 1,5 gb volného miesta na disku čo je docela vtipné kedže v notebooku nie je nainštalované absolútne nič a moja plocha obsahuje jedinú vec a to je kôš. Tak by som chcel od vás radu čo robiť vrážať peniaze do notebooku ktorý stál pár korún nechcem kedže SSDčka sú asi drahšie než ten celý notebook. A neviem ako uvoľniť priestor na disku kedže som nedávno CCleanerom vymazával všetky súčasti Windowsu od office až po Microsoft Store a už som sa dostal k 4GB volného disku, no a zrazu som mal 150mb volného miesta na disku len tak takže nechápem skadiaľ sa vzalo dalších 3,8 gb súborov zo sekundy na sekundu ked v tom notebooku je už len Windows. budem rád za rady kedže klasickým spôsobom obnoviť systém to nejde kedže by som potreboval aspoň 8 gb volného miesta na disku čo nevykúzlim išlo by to aj inak ? napr cez USB ? dík a čau.

Hezký den,
takže na okraj :
- Office NEJSOU součástí Windows
- CCleanerem se pracuje velice opatrně a do rukou diletanta vůbec nepatří

Řiďte se již zde uvedenými radami a na to vyčištění stačí již uvedený nástroj Windowsů, který má dokonce i stejný název, jaký výsledek provádí - > Vyčištění disku.

Prefčérajšky tu bol Déd Maróz pad jólokoj s padárom ščotá a už je plný disk. Čo bude do zajtra, do pozajtra?
------------------------------------------------------
Dism++ v expert mode. Okrem "Hardlink... veľmo pomaly" zaklikaj všetko.

potom je tu nadstavba čističa pre Windows, ktorým po akcii Dism++, dožehlíš miesto:

cleanmgr+ 1.2.0 *.exe

ale to není notebook.
těmto shitům se říkalo netbook, ale intel tomu segmentu úplně zničil pověst, proto tě obchodníci podvádějí a vydávají to na notebůů. je to otřesná mrdka se zastaralou verzí procesoru atom (nízký výkon, nízký odběr, proto malá levná baterie, omezená ram, celé to dorazí parodie na malý disk). mrchosoft si po několika letech končně všiml, jaké shity lezou na trh s win10 a loni předepsal min disk 64gb.

dočasně zakaž hibernaci, natrvalo omez swap na 512mb, pokud to používá.
než stahovat update 1909 na ten pidi-disk, bylo rozumější si udělat bootovací flashku a updatovat z ní.

ale uživateli ccleaneru stejně nepomůže nic. můžeš už rovnou nainstalovat tu poslední verzi se smazáním starých dat (efektivnější je ten disk zformátovat sám).

Díky za rady hoši skúsim niečo vymyslieť, ale SSD kupovať nebudem 1500kč teda 60 euro račej vrazím do niečoho iného. Každopádne uvidím nechcem kupovať nový ntb ani vrážať peniaze do tohto takže tak, tento Smartbook 133S som kúpil len na pozeranie ale už ani to nemôžem. Vyskúšal som ale všetko možné no čo sa týka programu čistenie disku to som už robil veľa krát vždy to vyčistí len zhruba 100mb a potom na druhý krát už nič. No a ked sa pozriem na šikovnú vecičku zvanú úložisko ukazuje zaujimavé hodnoty aplikácie a hry 3,70gb ehm v ntb nič nie je tak tomu nechápem a dočasné súbory vyše 7gb, systémové súbory a vyhradené miesto 16,7gb ostatok v podstate nič. Tak ako teda odstránim tie aplikácie a hry a dočasné súbory ? historiu vyhľadávania som mazal aj ostatné veci okolo takže tak. Každopádne dík za pomoc.