Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přesun OS na ssd m.2

Dobrý den komunito. Nedávno jsem si pořídil nový ssd disk m.2 a kvůli zrychlení na něj samozřejmě přesouvám různé programy. Rád bych na něj ale přesunul i samotný operační systém windows 10. Je možné ho z mého počítače smazat, a pak znovu nabootovat přes flashku již na mé ssd?? nedojde ke ztrátě dat? Bohužel si nemůžu dovolit přesunout všechna má stávající data na nové ssd a proto různé klonování systému apod. nepřipadá v úvahu. Potřeboval bych přesunout čistě OS. Děkuji za pomoc všem. :-D

To jsem dělal taky,ale to musí být původní disk rozdělený na oddíl se systémem a další.Pak jde ten systémový naklonovat nebo přes uložený obraz nainstalovat na nový SSD.
Čili jestli má tazatel vše na jednom velkém disku/oddílu,tak se mu tam klon asi nevejde,jak píše.

EaseUS Backup Todo, disponuje tzv. funkciou Transfer, spraví klon výhradne systémových oddielov OS zo starého, na nový disk, resp. vyrobí klon systému aj na iný, odlišný, nový alebo zmenený HW či inú PC mašinu s plne automatickým podsunutím správnych ovladačov z netu stiahnutých z vlastnej databázy alebo ich použije z pôvodnej inštalácie. Je to momentánne naj_vymakanejší backupper na trhu, len je platený.

EaseUS v prípade klonu systémových oddielov zlikviduje, odstráni ostatné logické oddiely na vymenenom, pridanom novom disku. (Ak by na pridanom, vymenenom disku, boli náhodou nejaké dáta na viacerých oddieloch, bolo by ich nutné opraviť oddiely vhodným Recovery partition Wizard.)

Vykoná iba klon OS na aktívnom a primárnom oddiely v prípade x64 bit. OS.

Je možné, že to dokáže aj backupper: Macrium Reflect