Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Softvér na presun dát do jedného formulára

Ahojte, existuje softvér ktorý by vedel doplňovať do jedného formulára rôzne dáta, napríklad z excelu?

Väčšina formulára by teda bola rovnaká doplnili by teda len data.

Napríklad stĺpec A v exceli by bol pod menom, stlpec B by bol priezvisko, atď atď......

A takto aplikovať hromadne na viacero rovnakých formulárov, tak aby sa tie data nemuseli vpisovať ručne do každého formulára.

Skrátka, mnoho dát preniesť do typovo rovnakého formulára (výzva k platbe - rovnaký text ale veľa rôzných dlžníkov, každý dostane svoj list).

Ako píše Wikan, hromadná korešpondencia vo Worde, ale osobne si aj formuláre vytváram v Exceli. Čo sa týka rozvrhnutia textu je to síce trocha pracnejšie, ale pomocou vzorcov a makier to potom poskytuje nespočetné množstvo výhod. Napríklad podľa nejakej napĺňanej hodnoty zmení časť textu za iné znenie, vynechá alebo doplní inú časť textu atď atď. Tlačítka s makrami Ti potom umožňujú napr vytlačenie celej dávky formulára jedného druhu, či zároveň viacerých formulárov závislých od určitej napĺňanej hodnoty atď atď. Ak potrebuješ rôzne formuláre nad tou istou databázou, môžeš si vytvoriť rôzne formuláre na jednotlivých hárkoch a máš tak všetko v jednom súbore