Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem portable programy, instalace a přístupová práva

Zdravím.
Na win 7 jsem byl zvyklý z řady důvodů upřednostňovat portable verze programů. Ke své velké lítosti jsm ale nucen začít používat win 10. A mám nečekané potíže s uživatelskými právy portable aplikací. Používat systémovou složku program files pro ně nechci, to se mi už dříve neosvědčilo.
Jde o to, že příležitostně zlobí přístupová práva u programů, které i v portable verzi poteřbují zapisovat něco do své složky - třeba libre office mi chodil jen spuštěný jako správce.
Máte nějaký osvědčený postup, kam portable věci rozbalovat, aby fungovaly?

Možná pro někoho. Já k tomu pár důvodů mám - jednak si je tahám s sebou na flashce a je fajn, neřešit detaily nastavení. Druhak je prima, že se na pc nemotají asociace na MSO/LO, ... no ale to je opravdu čistě subjektivní a určitě bych to mohl oželet :-).