Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenačítá windows

Zdravím, dneska jsem zapnul počítač a už mi nenačetl windows na plochu. Objeví se windowsová chybová obrazovka a ať tam zkusím cokoliv tak nic nejde. Oprava, nahrát systém ze starší zálohy a ani přeinstslaci mi to neumožní. Předpokládám, že problém bude v harddisku, ale chtěl bych se ujistit než bych ho zakoupil.

Pokud se mi podaří nahraju nějaké fotky k této diskuzi, jsem na mobilu. Popřípadě později až se dostanu k ntb.

Děkuji všem za případnou radu.

Je to stolní PC nic jsem neopravoval a běžně jeden max 5-6 hodin denně. Zadne chybove radky nebo tak. Mam cernou obrszovku s windows logem a pod tim napsane probiha diagnostika pocitace, po chvili naskoci modra obrazovka a tam se pise: v pocitaci doslo k proble a je treba jej restsrtovat. Spustime u vas restsrtovani. Po restsrtu se rozsviti modra obrazovka a prvni se ukaze Automaticka oprava - pocitac se nespustil spravne a jsou tam moznosti restsrtovat/upresnit moznosti - tam jak jsem psal mi nefunguje nic jak volba opravy nebo nahrani os ze starsi zalohy.

A zadne chybove radky nebo kody nikde jsem nevidel, ze by se ukazovaly.

Pro BFU je určitě jednodušší si předem vyrobit několik CD pro případ potřeby.Např.CD live Linux,hirensboot CD,Acronis true Image apod.Jednodušší i levnější než pořizovat několik flash disků nebo je pak honem shánět a tvořit.CD máš natrvalo a popsané hned najdeš.A jaký je rozdíl bootovat z flashky nebo CD?

Takže jestli to chápu správně, tak tím, že mi najel linux HW je v pořádku a něco se podělalo v operačním systému. A jestli to chápu dále tak teď pokud zavedu v tom ubuntu flashku s instalací Windowsu tak ho zvládnu přeinstalovat jo ? Nejsem zrovna v těchto věcech gramotný, tak to potřebuji trošku polopatě vysvětlit :D

Ano to já vím, že nastavím bootování z flash disku abych opravil/nainstaloval windows, ale jde o to, že mi to nejde. U každé možnosti jak opravit/obnovit/nainstalovat napíše, že došlo k nějaké chybě a počítač bude restartován. Proto jsem nějak myslel, že když se mi povede spustit ten ubunt, že pomocí toho rozchodím reinstalaci nebo cokoliv aby mi zase fungoval windows.

Tak ty máš už po ruke vyrobenú bútovaciu flešku z ISO W10? Načo sa papreš s nejakým distrom Linuxu/Ubuntu?

V tom prípade budeš musieť v Bios zmeniť nastavenie:
Zrušiť Secure boot a z Uefi prepnúť na Legacy.

Potom sa ti veselo nabútuje ISO W10 z flešky.

Otvor príkazový riadok, cmd.exe, a nástrojom Diskpart.exe - Clean - set Active, zmažeš nultý sektor na zavádzacom oddiele pevného disku, nastavíš oddiel ako Aktívny a naformátuješ tabuľkou NTFS (tebe stačí MBR) o čo sa už postará Inštalátor. Prípadne ti sám Inštalátor ponúkne rozdelenie veľkosti systémových oddielov:

1./ aktívneho oddielu na cca 350MiB kde bude zavádzač s bútmanažérom a

2./primárneho oddielu na ktorom bude systém Windows (ozn. pod písmenom C:\) v gr. prostredí W10.

Data sis měl právě vykopírovat v tom Linuxu,buď na druhý oddíl disku nebo na externí disk nebo flashku.Teď je pozdě.A Windows při instalaci dají vybrat,zda opravit se zachováním dat nebo celo novou instalaci.A upozorňují,že při nové instalaci budou data smazána.Je třeba vše číst a myslet dopředu.