Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 6pin konektor pro 8pin grafickou kartu

Ahoj, mám asi celkem triviální dotaz, možná už to tady někde je, ale nemůžu na mobilu najít vyhledávání, takže pardon, pokud se ptám na něco, co už bylo řečeno.

Mám postarší zdroj (560w) který má jen jeden 8pin, který napájí CPU (i7), k tomu MSI GTX 1060 grafickou kartu, která by taky chtěla 8pin, ale zdroj má pak už jen 6piny s molexy.

Co teď?
A) zapojit tam ten 6pin do 8pinu, případně přes redukci (nevím, co by redukce vyřešila s napětím, prostě jen přidala dva kabely) a doufat, že zdroj ani karta neshoří, když pustím nějakou náročnější hru

B) koupit novej zdroj, což se mi samozřejmě moc nechce, protože je to investice, se kterou jsem nepočítal

Podotýkám, že podle návodu ke kartě i různých kalkulátorů by to ten zdroj měl utáhnout i kdyby měl jen 450w, ale problém je v těch konektorech. Samozřejmě bych taky nerad vyrobil bottleneck sestavy mezi zdrojem a kartou, to by bylo hloupý, ale myslím, že tohle snad není ten případ.

Předem případně děkuji za odpověď
Thy

Ahoj, je to Chieftec 560w, vyraboval jsem ho z nějakýho staršího PC, určitě to není žádnej zázrak, ale funguje a má o 160w věší výkon než zdroj, kterej používám posledních 5 let. Kdybych teď kupoval novej zdroj, tak bych si koupil za 1500 z Alzy Stonewall 750w, otázka je, jestli bych si tím něco pomoh, co se kvality týče, a jestli by mi těch 750w vlastně k něčemu bylo. Akorát ty konektory bych tam měl.

No taky mi to nepřišlo v tom e-shopu jako top záležitost, ale je fakt, že téma zdrojů jsem nikdy nebral moc vážně. Vzhledem k tomu, že si nepamatuju, že bych ve svém PC někdy měnil zdroj, tak je velká šance, že těch 400w, co tam mám, je tam cca od roku 2007, kdy jsem si to PC koupil. Dneska mi na tom šlape GTX 660 a hraju na tom rok a půl starej Assassin's Creed. Vlastně mě udivilo, jaký zdroje se dneska dají koupit, a co vůbec dovedou, když moji současná sestavu napájí 12 let stará šunka.

Nebylo, neplati ze cim vic wattu tim vic adidas. Vic hledet na vyrobce a typ. Na nejakou i7 s GTX 1060 bohate staci 400-450W zdroj, s velkou rezervou. Vsechny dnesni zdroje maji minimalne 1x 6+2pin PCIe, to je co potrebujete. (konektor ktery jde volitelne jak do 6-pin tak do 8-pin napajeciho na grafice)

Nuže dobrá, koupím si v CZC přechodku a zkusím na tom nějaký benchmark, abych viděl, jak se to chová.

Kdyby něco nesedělo, tak zkusím za těch 1500-2000 koupit něco s menším výkonem, možná od lepšího výrobce

Díky za rady, bůh vám žehnej za to, že radíte i o víkendu! :-)