Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sbohem Windows 7 (blue screen)

Zdar,

u Microsoftu uz 14. ledna skončila podpora Windows 7, nekteri z nas si vsak chteli vychutnat poslednich 10 dni s podporovanymi Windows 7. Ja mam OEM, takze stejne na zadnou podporu narok nemam.

Bohuzel jsem se sice tak tesil, ale na ballot screen oznamujici konec Windows 7 nedoslo.

Dole v obrazku mate proc:

0x0000003B: SYSTEM SERVICE EXCEPTION

Nasel jsem:

https://support.microsoft.com/en-us/help/980932/stop-error-code-0x0000003b-system-service-exception-on-a-computer-that

Ze pry problem se zarizenim IEEE1394, ale nemam zadne takove zarizeni a na PC neni ani kam takove zarizeni pripojit.

Jinak mam na PC dualboot s Windows 10, ty funguji normalne a pravda je ta, ze jsem ve Windows 7 posledni mesic nebyl. Zvazuju navic, ze se na Windows 7 stejne uz vykvaknu a do dualbootu nahodim linux. Konkretne tam dam Ubuntu 20.04 LTS, ale na ten je cas do dubna, tak jsem si s Windows 7 mohl jeste hrat. Jenze pres tenhle blue screen se nedostanu.

Co jsem zkousel:
-nouzovy rezim, stejny vysledek.

Co dal? Jestli mam skoncit u opravne instalace Windows 7? Tak se na to vykvaknu rovnou a pockam do dubna na Ubuntu. (Fedoru jsem ozkousel a fakt nechapu stiznosti na Windows 10, mam z ni uplne stejny pocit.)

Blbosť. Máš inde chybu. Máš pošahané Registre, ovladače. Určite to nebude v ukončenej podpore W7 ani v dualboot W7+W10, ale ani ani v zavádzači - bootmanažéri.

Mám tiež dualboot W7+W10 plne funkčný, oba OS sú čerstvo záplatované decembrovými záplatami.

Na druhých mašinách mám možnosť Recovery backupperom, EaseUS Backup Todo zo zálohy *.PDF týchto systémov; OS Vista/W7/W8x/W10, ale po obnove z poslednej záplatovanej zálohy na recipročný HW mi nehlási obnovený systém žiaden problém.

Zmaž oddiel s W7 a sprav si čistú inštaláciu z ISO W7 SP1/2 s poslednými Rollup záplatami. Budeš prekvapený, ako bezchybne fachčí sedma, ako raketa. Hlavne, ak ju vyčistíš od balasu, vyčistíš a defragmentuješ Registre, aby zabrala miesto na disku cca 9GiB bez swap a hiberfile. (Len tá onánia s ťahaním a inštalovaním záplat ak nemáš rýchlu optiku a delo HW).

Ja nerikam, ze je chyba v ukoncene podpore, jen ze se to tak zvlastne seslo. Je to ale zvlastni, PC celou dobu jelo ok a najednou kdyz jsem dal tem Win 7 na mesic odpocinek, tak tohle.

Dualboot jsem provozoval nekolik let, bezelo to taky celou dobu ok.

No kdyby se nekdo setkal s necim podobnym, tak sem dejte vedet, reinstal toho SSD stejne budu delat az vyjde to Ubuntu.

Cistou instalaci Win7 delat nebudu, soudruhum z kapitalistickych krajin, kteri od rana do vecera spradaji imperialisticke plany na ovladnuti sveta pomoci open-source staci jako druhy system i linux a kdyz uz ty proletarske Windows 7 patrici delnikum tohoto sveta prestaly fungovat, tak prejdu na bolsevicke Ubuntu. (Sakra tohle vypotit bylo tezsi nez psat k veci.]:))

Koukam navic na ten disk, mam ho pripojenej jako datovej a vzpomnel jsem si, ze tam mam aplikaci od Garmina - MapSource. To bude vzhledem k turisticke GPSce asi nejvetsi ztrata a protoze je to stary, tak to ve Win10 uz nezprovoznim. Jinak bych dal Win7 vale raz dva.

Edit: Tak pockat, ten MapSource mam urcite v kumbalu ve starem PC na Xpeckach, takze pak asi to vyresim tim, ze vymenim Win7 za Ubuntu, zadna ztrata to nebude.

Method 1: Updating the Wireless card drivers

Nemam, nedostanu se ani do nouzaku, nemuzu updatovat.

Method 2: Removing and Switching RAM modules

Fungovalo leta bez problemu a funguje i na Win10, vylucuju tuto moznost.

Method 3: Updating or Uninstalling Malwarebytes

Nemam.

Method 4: Applying the hotfix (Windows 7 only)

nemuzu, nedostanu se do Windows.

Method 5: Doing a clean install or reset

Tohle je ta moznost misto ktere si vyberu cistou instalaci Ubuntu linuxu.

---

Stejne ale dekuji za pokus, jak jiz jsem psal, to SSD zustane nepouzivane do dubna, protoze budu instalovat az nove Ubuntu LTS. Takze si s tim muzu hrat, kdyby kohokoli napadlo cokoli jednoducheho vyjma reinstalu.

Pocitam, ze vetsinu her i starejch da i Win10. Vyjimkou jsou hry se StarForce a Securom, ktere funguji jen ve starsich Windows. Ja zadnou takovou hru nemam. (Nepocitam nejake stare piratske, ty stejne uz asi hrat nebudu a dost mozna ty CD uz ani nepujdou precist.)
Problem vidim hlavne u her, ktere mam na disku a kde jsem musel delat nejake harakiri, abych tam dostal cestinu, jako stazeni stare steamovske verze, kam cestina sla vlozit nebo prepisovani stovky souboru ve hre, v nastaveni, .... (AC1, Far Cry 2, ...).

No hraju spíš starší hry z 90% a na W7 je mám jak nainstalovaný tak i ověřený že jedou i když zprovoznění bylo taky občas něco,na W10 to fakt testovat nechci co se spustí a co ne obzvlášť když je přínos nula.Pořád se mě všechno líp dělá a hledá v těch W7 než v blbejch 10.(ty CD/DVD se mě nestalo že by to něco nepřečetlo z Werbatimek co sem pálil 8x ,to sem měnil víckrát mechaniky :-)

By mě zajímalo jestli jede Far Cry 1 pod W10 ,na W7 mě blbla orig,místo moře bílo atd,takže zrovna tu sem rozjel jenom cracklou kde to bylo OK a tu orig ani náhodou....

Z mnoha set her (které fungovaly v W7) se mi nepodařilo rozchodit dvě. Obě jsou dnes prakticky neznámé indie kousky. Jednu jsem rozchodil ve virtuálních XP, druhou jsem získal kromě Steamu (kde nefunguje) z BigFishGames, tam funkční už je.

FC1 a FC2 (obě mám krabicovky) jsem ale nezkoušel, už bych to asi nehrál. Ve W7/64 mi fungovaly bez problémů, kompletně v češtině, jednička i dabing.

Konkrétně, nefunguje mi hra Angkor, https://www.bigfishgames.com/games/1300/angkor-nla/ (v emul. XP ano) a Reaxxion, https://steamcommunity.com/app/15950/discussions (na Steamu ne, z BigFishGames ano).

To ti, předpokládám, žíly trhat nebude :) Já mám podobné hry, obzvláště různé variace "match 3" rád. Ty jsou hodně často na jedno kopyto, občas ale objevím něco, co hodně vybočuje. Asi založím spešl thread, třeba objevím něco extra :-)