Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Firewall co povoluje aplikaciam komunikaciu z netu

Som lenivy, mohol by som si to vygooglit, ale spytam sa dobrych ludi tu.
Hladam fw, ktory zablokuje celu sietovu komunikaciu a zakazdym, ked pojde nejaky program na net sa spyta...ja postupne vytvorim pravidla a popustam jednotlive aplikacie na net.
Potrebujem proste odsledovat v priebehu par tyzdnov, co vsetko poliezlo z pc smerom von.
Kto si pamata Zone Alarm, tak ten v drevnych dobach fungoval takto, ked este fw v oknach bol parodiou (niezeby to dnes bolo super, ale je to lepsie uz).
Idealne nieco malicke, bez antiviru.

Já ho v dobách XP měl rád (Zone Alarm), když jsem nechtěl, aby nějaká aplikace mohla ven. S přechodem na W7 stejnou funkci zastane FW ve Windows, konkrétní aplikaci (*exe) dokážu zabránit v komunikaci s venkem, takto to mám i ve W10.

Takto řešit flegův požadavek by asi bylo problematické (vše zakázat, postupně povolovat), už jen kvůli spoustě MS/Win threadů.. Vlastně teď ani nevím, zda se tam dá nastavit (snad jo), aby se při pokusu o spojení FW zeptal, co má dělat - a jsem líný se tam podívat :-*

WFC - nadstavba Firewall Windows v interaktívnom režime.

do neho:

PeerBlock 1.2 - takmer zabudnutý sledovač IP adries, hlavne pripojenia cestou nutne otvorených portov 80,443 na veškeré servery.

Je možné každé jedno pripojenie IP adresy odchytiť a v PeerBlock zablokovať.
https://peerblock.en.uptodown.com/windows

Nič lepšie v kombinácii SW firewallov nepoznám pre Windows.
--------------------------------------------------------
Potom môj obľúbený Zyxell Zywall - HW firewall v cene nad 700€ makajúc na upravenom jadre Linux, ktorý sa učí, chová inteligentne, až je to pre sľušného občana velice divnô a akosi podozrivnô, čertovský ba diaboľský kapitaľistický vynález.

Po inštalácii WFC si vymaž všetko, veškeré riadky, čím sa absolútne vyčistí prednastavenie Firewall Windows od výrobného balastu.

Potom si nastav pre WFC zelený šmajlík z oznámením pripojení in/out v rohu monitora.

Postupne sa zakazuje/povoľuje každé jedno pripojenie systémom a obslužným SW, browserom a PK.

Pre Windows si zablokuj in/out:
NT Kernel & System (System) - pre všetky protokoly!!!

Akurát povoľ in/out:
Host Process for Windows Services (svchost.exe)
C:\windows\system32\svchost.exe

Ostatné *.exe zablokuj všetky z dielne MS, ak nepoužívaš browser IE a Edge.