Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VMware Workstation - aktivace win 10

Zdravím.
By mně zajímalo jak je to s aktivaci?
V PC mam originál win 10.
Kdykoliv jsem nainstaloval win 10 na VMware, vždy se samy aktivovali.
Nedávno jsem našel na netu Windows 10 Pro 1909 SuperLite
Nainstalované to má jen 5 GB a na VMware je to nádherně svižné.
Jen se to nechce samo aktivovat a dnes jsem to musel poléčit.

Ghost Toolbox 1.6 + 7z

Riešiš na hry blbosti. Nemáš dostatočne výkonný HW na virtuálku VMware pre tento okresaný hrací OS W10.

Sprav si dualboot s 2x nainštalovaným OS W10 x64 bit.

Ideálne je vytvoriť si nový logický a primárny oddiel na pevnom disku (cca 20Gib) a vyrobiť na ňom čistú inštaláciu x64 bit. ISO OS W10. (Trebárs fest okresanú cestou ntLite, môj obľúbený SW).

Ak vyrobíš dualboot, sprav výhradne inštaláciu priamo z ISO W10 na bútovacej fleške, aby si mal po reštarte vždy primárny oddiel ozn. pod písmenom C:\. (Aj v prípade multiboot, po reštarte PC bude aktívny systém Windows vždy na C:\). Ak spustíš Inštalátor z rozbaleného ISO z gr.prostredia Windows, potom bude nový systém po reštarte PC na voľnom písmene, tebárs na D:\, E:\, apod. Čo nie je to pravé orechové)

Potom je tiež vhodné skryť písmeno druhého oddielu (alebo oddielov) na ktorom je spiaci systém, aby ho žiaden záškodník, škodná apod. malicious nevidel a neobjavil v gr.prostredí primárne spusteného OS Windows.

Jsem ještě v počitači žadnou hru spuštěnou neměl.
Nikdy mně hry nepřitahovali, je to zbytečna ztrata času.
A takto si dodrbat počitač určitě nechci.

@ Kyncl už jsem to polečil, jen mně zajima proč se to samo neaktivovalo.
Je to zaležitost VMware nebo win 10 a přičinou je ten ořezaný system?