Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc nejde spustit po OC ramek

Mám ramky patriot Viper 4 series 3200mhz ddr4 cl16 a všiml jsem si že jedou jen na 2133 tak jsem v BIOSu zapl XMP 2.0 na kterém to má jet na těch 3200 a po restartu PC zamrzl tak jsem vypil natvrdo a zapl a znovu.. vše se rozjede ale pak něco tak jakoby zachrasti a nic se děje monitor černý ale větrák na CPU a vše jede akorát u grafiky se zastavi.. zkoušel jsem resetovat CMOS přes ty dva clear piny (to udělátko na to nemám ale prý stačí cokoliv kovového ) a žádná změna tak jsem zkusil vyndat na 10mim baterií ale taky nic.. poraďte prosím co s tím už si nevím rady.. ?

CPU ryzen7 2700
GPU GTX 1060 6gb
Mb asrock b450 pro4

CLRCMOS2 allows you to clear the data in CMOS. To clear and reset the system
parameters to default setup, please turn off the computer and unplug the power
cord from the power supply. After waiting for 15 seconds, use a jumper cap to
short the pins on CLRCMOS2 for 5 seconds. However, please do not clear the
CMOS right after you update the BIOS. If you need to clear the CMOS when you
just finish updating the BIOS, you must boot up the system first, and then shut it
down before you do the clear-CMOS action. Please be noted that the password,
date, time, and user default profile will be cleared only if the CMOS battery is
removed. Please remember toremove the jumper cap after clearing the CMOS.
Odpojit napajeci kabely, pockat, plochym sroubovakem spojit piny na 5sec.
Man.str 32. Zkus to udelat presne tajkhle.

Aspon sem se doucil dulezite konektory LED STRIP a ADRESABLE LED STRIP.