Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 8GB + 2x4GB RAM

Zdravíčo,
taková rychlá otázka - kupoval jsem si dalších 8GB RAM (stejná RAMka jako již mám), akorát jsem si nevšiml, že to je 2x4GB, místo plánovaných 8GB.
Mám ty RAMky vrátit a koupit 1x8GB, nebo to ničemu nevadí, a mám si zapráskat 3 sloty? :-/

(stejna RAMka predpokladam znacka a vyrobce)

Melo by to fungovat, ale nejspis ti nepujde dualchannel (jako dosud), cili neziskas vyhodu, jen vic RAM a vic zaplnenych slotu. Pokud muzes, tak to vrat a porid si 1x8GB stejne znacky, pak je sance ze ziskas navic trochu rychlosti a lip se ti to bude prite upgradovat.

Pokud uz to vratit nemuzes, tak nekupuj novou, ale to tam vraz, ono by to melo jit i tak, jen se koukni do manualu, do kterych slotu to patri - ruzne desky to maji ruzne a kdyz se poradi nedodrzi, tak to nemusi fungovat. (A asi zacni tim, ze tam vrazis ten 2x4 jako dual a ten stary 1x8 jako prvni dalsi v poradi - tim bys nemel udelat chybu a mozna ziskas aspon cast vykonu navic)