Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpadek USB portů

Mám Acer XC-603, Win 8.1, na čelním panelu dva USB porty. V jednom WiFi dongle, druhý využívám pro USB flash.
Připojil jsem a nainstaloval tiskárnu Samsung SCX-4300 (tisk, scan, copy). Vše OK. Po spuštění tisku nebo skenování vypadnou všechny porty USB. Tato tiskárna pracuje s notebookem (Win10) bez problémů. Acer pracuje s jinou tiskárnou také bez problémů. Vyzkoušen i jiný propojovací USB kabel. V čem může být problém?

Čo sa píše v okne Ovládací panel - Tlačiarne po odpojení portov?

Skontroluj ovladače tlačiarne v zložke:
C:\Windows\System32\spool\drivers\x64\PCC\*.* /prnxx.inf_xxxxx/

prípadne zmeň prístupové práva k zložke a nadriadeným zložkám.

Dnes se to chová, z mého pohledu, jinak.
V okně Ovládací panely-Zařízení a tiskárny je ve složce tiskárna zobrazena SCX-4300 se zelenou fajfkou jako výchozí.
Po připojení tiskárny a zapnutí vypadne USB dongle, nejde internet a ve složce Neurčené se objeví další tiskárna SCX-4300.
Jedna je připojena na virtual port USB001, druhá na USB002. Při tisku není úloha provedena. Po vypnutí tiskárny a vytažení kabelu zůstává stav nezměněn, dvě tiskárny, nefunkční USB na čelním panelu. Zadní porty zřejmě fungují, protože myš (USB, drát) je funkční.
Po restartu PC internet funguje (wifi dongle v USB portu).