Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přístup odepřen - Windows 8.1

Zdravím vespolek,

mám notebook s windows 8.1. a měl jsem blbý nápad zazálohovat SSD disk (Samsung 500GB) protože už jej mám už docela dlouho. Zálohování jsem provedl tak blbým způsobem, že jsem disk vymontoval a zapojil do stolního PC s win 10. Tam to samozřejmě chtělo přístup do složky c:/Users apod... Po navrácení disku zpět do notebooku windows naběhne, ale v rozhraní Metro nejsou žádné aplikace, na ploše nejde většina ikon, soubory nejdou otevřít - přístup odepřen, nefunguje mozilla firefox - chyba zabezpečeného spojení, atd... Zkusil jsem zízkat zpět přístup ke složce C:/Users/Jan, od té doby mi jde alespoň plocha, nicméně pořád nefunguje firefox(ani uložená hesla - nedostupný profil), Metro a některé další aplikace - SQL, Steam, Adobe. V nouzovém režimu vše funguje jak má.

Na systém nemám žádné body obnovení.

Prosím tedy o radu, jak se z tohoto problému dostat, co mám kde ještě povolit, příp. změnit vlastníka složky?

Děkuji předem.

Nijak.

Záloha systému sa robí originál backuppermi krok za krokom, bit po bite pod WinPE, aby sa okopčili aj zamknuté, moutnuté súbory a "neviditeľné" metadáta dáta kvôli zachovaniu integrity. Zvlášť pri W10 je tento spôsob dôležitý, lebo desina používa tzv. fastboot, Bios zase Serure boot a ak máš Uefi/gpt v zavádzači nemáš šancu vyrobiť dokonalú zálohu oboch systémových oddielov.

EaseUS Backupp Todo, Macrium Reflect7, všetko v platenej verzii, lebo potrebuješ k týmto backuperrom súbor ISO WinPE.

Dokonca posledný Firefox od Mozilla si uvedomil, že ukryje heslá užívateľa do skompilovaného *exe s ich verifikáciou pri obnove. Už sa nedajú heslá FF bežne okopčiť zo súborov zo zložky užívateľa.
--------------------------------------------
Jedna možnosť, ako opraviť W10, je stiahnuť si ISO W10, rozbaliť ISO v gr. prostredí Windows, klik na Setup.exe, spustiť v modrom okna Inštalátor s ponechaním v štvorčeku "osobných nastavení a SW". (alebo vyrobiť bútovaciu flešku z ISO)

Nasledujú tri automatické reštarty. Zostaň pripojený káblom do modemu na nete.

Robota cca na 40 minút, inštalátor opraví Registre, GUI, MUI, apps, exe, sys, ini, dll.

Len o heslá FF si prišiel, nadobro.

Dobrý den,

já jsem to asi špatně vysvětlil, já jsem si z disku zazálohoval nějaké soubory a poté jsem vrátil původní disk "beze změny" zpět do notebooku.
Jenže ta win 10 na stolním PC pravděpodobně přepsala práva pro přístup do některých složek, jako např. app data apod.

tím pádem mi spousta věcí nejede, ale v nouzovém režimu to funguje, dokonce i hesla ve FireFoxu. Když jsem přes vlastnosti složky v nouzovém režim u změnil práva, tak se nic nezměnilo, pouze se zpřístupnily soubory na ploše.

Přinejhorším vytvořím nového usera a překopíruju všechna data a hesla přepíšu ručně no...