Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítačová sestava kolem AMD RYZEN 7 2700

Zdravím. Potřeboval bych poradit s počítačovou sestavou (co možná nejlevnější). Hlavní je procesor aby měl aspoň 8 jader 16 vláken. Stačila by integrovaná grafika, kterou bohužel AMD RYZEN 7 2700 nemá, ale i tak mi přišel nejlepší v poměru cena výkon. 16gb ram a zbytek co nejlevnější. Počítač pojede 24/7. Díky za rady.

Tak k té sestavě osaď nějakou LP (Low Profil) GPU s pasivním chlazením.
Pohybují se okolo 20-30W, nízké TDP tudíž nějaká verze s pasivním chladičem napájena z PCIexpress by neměla být problém.
(váhal jsem o kancelářské GTX 1030, ale i 19W GT 710 1Gb na DDR5 (nebo ekvivalentní od AMD) by imho s přehledem stačila. Cena 999,-Kc)

PS: Jestli jde jak je již níže uvedeno, (chtělo by trochu opravdu upřesnit za jakým účelem PC stavíš) zaměření server, nebo OS bez grafického prostředí, tak by popřípadě mohlo stačit jen (alternativní řešení) připojení přes UART pro consolové rozhraní.