Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno SAP - vysvětlení pojmů

Ahoj,

mohl by mi někdo vysvětlit pár pojmů týkající se SAPU a uvést mě do obrazu, prosím?

1. Co jsou to MASTER DATA?
2. Co je to BOM?
3. Co je to SKU?
4. Jaký je vztah MASTER DAT a BOMŮ?
5. Jaký je vztah SKU a PN?

Existuje nějaký jednoduchý nákres a stručnější popis pro laika?

Díky.

ad 1. Datový obsah ERP, tedy to, co ERP spravuje. Vždy v ucelené, utříděné a obsahově správné formě.
ad 2. Bill of Material = kusovník, tedy seznam všech položek potřebných k výrobě dané SKU
ad 3. Stock Keep Unit = skladová/prodejní položka
ad 4. U výrobních společností je BOM nedílnou součástí Master data.
ad 5. SKU je interní označení výrobku, dílu, apod. kdežto P/N je veřejné a univerzální (napříč všemi prodejci), podle něj se objednává.