Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook shazuje celou wifi

Dobrý den, zjistil jsem ale poměrně zajímavou zkušenost, kterou tak uplně nechápu. Notebook po připojení k wifi shodí celou wifi. Wifi jede krásně na všech noteboocích a mobilech v domě. Připojí se můj notebook, wifi spadne na všech ostatních zařízeních a na notebooku stejně nejede.Začne jet až se notebook odpojí, nebo po pár minutách. Přišel jsem ovšem na to, že pokud jdu od stolu pryč, otevřu dveře a jdu s notebookem k nim, notebook na wifi normálně hezky funguje a neshazuje ji. Router je vedle pokoje na chodbě. Nemyslím si ovšem, že je to routerem, protože žádné jiné notebooky, které tady máme to nedělají a navíc v prvních dnech používání notebooku jsem seděl přesně zde, kde teď sedím a vše fungovalo. Dokážete mi nějak poradit?

Přišel jsem ovšem na to, že pokud jdu od stolu pryč, otevřu dveře a jdu s notebookem k nim, notebook na wifi normálně hezky funguje a neshazuje ji.

[source.gif]

Nepřetěžuješ wifi třeba? Torrenty a takové pěkné věci? Nehrabal ses v routeru a nesnažil se hrát si na inženýra IT?

Ahoj, ne wifi nepřetěžuju a torenty nepoužívám, všechny hry v ntb jsou koupené a nestahoval jsem nic, co by nebylo již zdarma - steam atd. a neměl bych to na PC a poté jsem stahoval jen Adobe cloud programy, které mám koupené. Není tam tudíž snad nic v čem by mohl být vir. Navíc žádné stahování už pár dní neběželo ani neběží. V routeru se nikdo nehrabal poslední rok, notebook mám asi 15 dní.
Drivery jsou updatoval i officiální pro můj přístroj od MSI a také jsem zkoušel officiální pro mou wifi kartu, ani jedno nepomohlo.

Problém môže byť na strane počítačov, alebo aj v nastavení routra. Je vcelku dosť bežné, že súčasne vysielajúce počítače sa ovlivňujú navzájom akurát takto extrémnym spôsobom len ojedinele. To, že za normálnych okolností na to nikto ani nepríde, že sa to ovlivňuje je spôsobené tým, že to nieje možne odmerať. Neexistuje nástroj, ktorým by sa to dalo vidieť a to až do doby, kedy to začína byž tak extrémne, že to prestáva fungovať.
Preskúmaj nastavenie v routri. Dôležité je mať nastavené:
- 20 MHz šírku kanálu a to fixne
- nezarušený kanál, lepšie však nezarušených aspoň 5 kanálov. (nezarušených 10 MHz na každú stranu)
- LGI (Long Guard Interval)
- ochranu rámcov (HT protect), tiež BG protect ak tam niečo také existuje
- vysielaný výkon nie viac ako 17 dBm

Ak to ani pri takomto nastavení nebude fungovať lepšie, tak je vhodné skontrolovať nastavenie drivera v inkriminovanom počítači. Tiež by mal mať zapnutú ochramu rámcov a LGI.

Ona ta wifi celkově přestane fungovat když připojím noteebok, i na mobilech. Každopádně zkusím to přezkoumat. Mimochodem drivery v notebooku jsem přeinstaloval několikrát, zkoušel jsme k oficiální msi drivery pro můj notebook i oficiální drivery pro mou wifi kartu.