Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android 8+ a zadavani hesla/pinu po 72 hodinach misto otisku prstu - jde se zbavit?

Stve me od nejake doby ze musim na mobilu misto otisku prstu odemypat pinem - mylel sjem si ze jde o "specialitu" u Xiaomi, ale dle vseho je to nejaky "secirity" nesmysl primo od Google, bud od v.8 nebo 9...? (stejne chovani popsane u ruznych znacek)

Predtim Redni Note 4x, ted Note 8 Pro, stejne chovani. Neresil jste nedko, da se tohohle otravneho nesmysu nejak zbavit?

To se mi nestalo no, telefon tak dlouho neodkládám :-D

Předpokládám, že jde o bezpečnostní pojistku, protože samotný fingerprint má nízké časovače, když se špatně položí prst. Zkusil bych nějakou appku na locknutí telefonu, vypnul možnosti zamknutí v systému a zamykal skrze appku, dnes už mají v sobě i čtečku jako možnost. Takhle teoreticky by uživatel obešel zamykání Androidu.