Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Padání her po Upgradu na win 10

Ahoj komunito,
chtěl bych poradit, začínají mi docházet nápady... Neustále mi padají hry (nejspíše by padali i PC zatěžující aplikace)
Pár dní zpátky jsem upgradoval za win 8.1 na win10 ( nedělal sem čistou instalaci, v PC mam hodně věcí o které nechci přijít (hodně GB nastahovaných dat které můj internet shromažďoval dekády..) a hned poté jsem stáhnul nové GeForce Experience vč. nejnovějších ovladačů, pořídil porogram Driver Easy a nainstaloval všechny dostupné ovladače i aktualizace které mi nabízel Windows Update. Padání her bez jakýchkoliv hlášek neustále pokračuje, snižoval sem i max. stav procesoru, jak mi doporučilo mnoho videí a diskuzí nejen na YT.
Děkuji za Vaše rady, moje specs níže ->
OS - Windows 10 Pro 64-bit
RAM - 8 GB
CPU - Intel Core i5 - 3570K CPU @ 3.40GHz
GPU - NVIDIA GeForce GTX 960 4GB
MB - P8Z77-V PRO
Podotýkám že na Win 8.1 fungovalo vše výborně, aktualizaci sem dělal převážně abych měl dobrý pocit z toho, že je to prostě nejnovější verze.

hned poté jsem stáhnul nové GeForce Experience vč. nejnovějších ovladačů, pořídil porogram Driver Easy a nainstaloval všechny dostupné ovladače i aktualizace které mi nabízel Windows Update

To je dost vražedné samo o sobě. Vyhaž tyhle instalátory ovladačů (včetně systémových) a nainstaluj správné ovladače ručně.

Navíc je možné, že ti v novém systému pravděpodobně chybí všelijaké podpůrné aplikace typu vc_redist.x86.exe, vc_redist.x64.exe a podobně, které jsou ke hrám zapotřebí.

Zkusil bych nainstalovat ovladače čipsetu Z77 pro windows 10. U výrobce desky není, zlej Intel vypl download centrum pro staré desky/čipsety...
ale máš štěstí mám cca stejnou desku a po víc jak hodině hledání jsem nedávno našel toto:

https://drivers.softpedia.com/get/MOTHERBOARD/Intel/ASUS-Z77-A-Intel-Chipset-Driver-10117-for-Windows-10.shtml
(nemám ho vyzkoušený, jen sem si to připravil.)

Pokud to nepomůže odebral bych všechny ovladače, všechny driver easy a podobne sračky a nahrál ovladače ručně.

Čistá instalace nemaže data na disku, data přesune do adresáře Windows.old Pokud samozřejmě nezvolíš formát disku.
Se divím že nemáš zálohu těch dat. Až odejde disk budeš se divit Ty.

Dobrý pocit nemám, rozhoduju se o backupu na 8.1, čistá instalace se mi dělat nechce kvůli ztrátě dat.
Snažím se najít řešení, když nebude, vrátím se k 8.1

Vůbec bych nevěřil tomu, že to vrácení na 8.1 proběhne s přijatelným výsledkem.

je to tak, u asusů mají v nabídce driverů tradičně bordel.
fízlácký "intel me" na prvním místě zabírá desítky mb a je doma úplně k ničemu.
správný instalátor chipsetu má jen jednotky mb a je nutné rozkliknout "zobrazit vše/show all".

tragédií je, že domácí instalatéři si toho nikdy nevšimnou a chybí jim pak nainstalovaný základní ovladač.

No já to tam viděl, mě tam srala ta beta v popisu..nakonec sem teda po hodině našel jak vidím přesně to samé :D

Dneska sem byl úspěšnější, snad tam ještě je podpora z77. Ty už by měli být whql.

intel_chipset_10.1.1.45(station-drivers.com) https://station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=352&func=fileinfo&id=3185&lang=en

intel_inf_10.1.1.42(www.station-drivers.com).exe https://station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=353&func=startdown&id=2667&lang=en
intel_inf_10.1.1.38(www.station-drivers.com)
Chipset_Win7_8.1_10_10.1.1.44.zip

Mám v plánu to brzo prověřit.

Sedliackym rozumom sa tieto veci robia presne takto:

1./Rozšíriš (vyčleníš) si nový primárny oddiel na pevnom disku, napríklad s kapacitou 30GiB, format NTFS.

2./Z ISO W10 spravíš na fleške bútovacie médium.

3./Spravíš z flešky čistú, novú inštaláciu W10 na nový oddiel, čím budeš na mašine disponovať s Dualboot: OS W8x + W10, oba x64 bit.

4./V msconfig.exe nastavíš čas výberu, napr. 5 sec. a nastavíš primárny systém bootu, napríklad automaticky nabehne W10.

Ak chceš klasické boot menu na čiernej obrazovke, ako bolo pre W7 namiesto otravného, modrého okna GUI, v cmd.exe, ako Správca:
bcdedit /set "{current}" bootmenupolicy legacy

5./V spustenom W10 odstrániš písmeno oddielu so spiacou W8x x64, aby tento oddiel žiaden prehliadač, škodná, ransomware apod., nevidel.

Teraz si môžeš spraviť individuálne Image systémových oddielov niekam bokom pod WinPE.

Bingo, nerušene môžeš blbnúť s W10, konfigurovať, inštalovať do desiny drivery, IoBit, tunítka priblblé hry apod.