Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem připojení domácí sítě

PC-muj WIN 10 druhý PC WIN 7

Nemůžu se přihlásit k domácí síti , počítač jsem na síti našel ale nemůžu ho otevřít chce to po mě uživatelské jméno a heslo.Uživatelské jméno jo ale heslo jsem nikde nezadával. Takže ho nemůžu zadat protože ho nevím. Když jsem se podíval v ovladacím panelu-správce pověření našel jsem tam toto viz příloha 1 .Našel jsem tam tři učty s se stejným heslem ale nevím k čemu jsou a hlavně to heslo !

Děkuji za odpověď

To nie su uzivatelske ucty. Kedze nevies naco su radsej ich tam necha, minimalne ten jeden sa mozno tyka tvojho internetu.
K zdielaniu...standardne win vyzaduje, aby si mal na obch pc rovnaky ucet s rovnakym heslom a vtedy nemusis zadavat meno a heslo.
Alebo si zalozis iny ucet a prihlasi sa s nim.
Ale vzdy je podmienka, ze na zdielany adresar musi mat ten ucet pristupove prava, cize nerob to tak, ze sa na pc c.2 prihlasis s uctom1, tam vytvoris zdielany priecinok, das zdielat a potom sa pokusis prihlasit z pc c.1 cez ucet c.2, pretoze ten pravdepodobne nebude mat opravnenie na prezeranie, ci nebodaj zapisovanie na tento priecinok.
Posledna moznost je vypnut zdielanie s povinnym heslom, ale tam musis potom nastavit prava pre zdielany precinok pre anonymneho usera.

účty vypíšeš v příkazovém řádku:

net users

nebo ve správě windows - účty (taky: lusrmgr.msc)

Jak nastavím učet jen pro sdílení domácí sítě ?

jak píše kolega - ve vlastnostech sdíleného disku/adresáře nastavíš přístupová práva (zápis/čtení).
a použiješ ho k přimapování ze vzdáleného pc:

net help use
net user x: \\ip.druheho.pc\disk /user:druhy_ucet druhe_heslo /persistent:no

druhý sdílecí účet může být stejný na obou pc.
aby se ti nezobrazoval na přihlašovacích obrazovkách, nastavíš v registrech "0":

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList]
"druhy_ucet"=dword:00000000