Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno WordPress - Jak správně nastavit kontaktní formulář?

Dobrý den,

Ve firemním webu používáme šablonu Fable, která disponuje vlastním kontaktním formulářem, který bohužel nefunguje.

Nastavuje se u něj

recipient a sender - obrázek1
sender smtp a secure connection type - obrázek2

Tvůrce webu tam nastavil pouze totožný recipient a sender.
Lze tam nastavit i potvrzení, jestli se zprávu podařilo odeslat - obrázek3. Podle něj se zpráva úspěšně odeslala, ale nikdy nedorazí.

Jak to mám, prosím Vás, správně vyplnit, aby to fungovalo?

Děkuji

PS. Asi Vás nepadne, proč nekontaktuji autory šablony? To jsem udělal, ale odpověděli, že to mám napsat na fórum podpory. Problém je, že se musím zaregistrovat. Jenže, šablona je placená, proto musím při registraci zadat kód, který získám právě ze zakoupeného produktu a k tomu nemám přístup.

Ahoj, tá šablona (ukážka na ich stránke) je len skutočne ukážkou. To znamená, že ty po zakúpení dostaneš len čistú šablónu bez akýchkoľvek pluginov. Pokiaľ chceš kontaktný formulár, odporúčam ti plugin Form Maker (od 10web). Ak mi napíšeš PM tu na webe, môžem ti dať aj plnú verziu po zaplatení miernej sumy (predám ti ju lacnejšie, než je oficiálne).

Na obrázku 1 jsem obě e-mailové adresy změnil na svou e-mailovou adresu.
Na obrázku 2 jsem doplnil údaje k mému účtu.

Teď už to funguje. Jenže, já to nechci posílat na svůj účet, ale na jiný.

Na druhém webu používám free verzi formulářového pluginu, který potřebuje pouze adresu, kam zprávu poslat.

Ale, tady taky vím pouze adresu. Jenže, internetové doména respektive to co je za @ není shodné s mým firemním účtem, takže host a port asi nebudou shodné.
A i kdyby byly, tak heslo nevím taky. A asi mi ho neřeknou, když je slušně požádám.

Nešlo by to, prosím Vás, nějak obejít nebo vyřešit jinak?

Omlouvám se za opožděnou odpověď. Ano, děkuji. Měl jste pravdu. Je nutné nastavit i SMTP.

Šablona využívá e-mail k odeslání formuláře. Jenže, nemůžete si jenom tak odeslat zprávu z jiného e-mailu. Nechápu, proč je tam teda napsané, že nastavit pouze pokud je to potřeba. To zřejmě zmátlo i člověka, který web vytvářel.

Zkoušel jsem několik e-mailů a nikdy se to neodeslalo, takže SMTP je nutné nastavit vždy.

Problém je, že je nutné tam zadat heslo, tak jsem to neřešil a napsal svůj firemní e-mail. Takže se formuláře odesílají na správný e-mail, ale používají k tomu ten můj.