Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výběr OS

Budu si kupovat nový počítač, který bude jen na prohlížení internetu, filmů, streamů na youtube a twitchi. Prostě obyčejné nenáročné věci. žádné hry nebo něco náročnějšího. Přemýšlím o PC s Chrome OS. Máte někdo nějaké zkušenosti s Chrome OS? Jaké jsou výhody nebo nevýhody proti Windows?
Změna kategorie, původně: Software. Operační systém je operační systém. (karel)

Výhody: Stabilita, Bezpečnosť, Rýchlosť
Nevýhody: Omedzená funkcionalita, menej softvéru (ale to pre Vaše použitie nevadí, pokiaľ ide prevážne o prehliadaní Internetu), závislosť na cloudu, a inšie/nezvyčajné ovládanie.

Ešte by som zvážil aj nad Linuxom (Ubuntu napríklad) ak nechcete platiť za odpad zvaný Windows 10.

E: Ešte si treba uvedomiť že v prípade ChromeOS hovoríme skôr o ChromiumOS, originálny ChromeOS je OEM a je viazaný na hardvér, s ktorým sa predáva. ChromiumOS ešte oproti ChromeOS postráda viacero funkcionality, viď https://www.chromium.org/chromium-os/chromium-os-faq