Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Střídavě fungující Wifi

Dobrý den,

30.12. se mi na notebook (Asus VivoBook S 15) stáhl update na Win10 a od té doby jsem začal mít problémy s připojením na domácí Wifi. Primární problém tkví v nenalezení okolních sítích, kdy se mi sítě zobrazí třeba jen 1x z 10 případů, kdy vypínám/restartuji ntb.

Na jiných zařízeních (telefony, PC) připojení normálně funguje. Na YT jsem zkoušel různé tipy na vyřešení problému, ale vždy bezvýsledně. Podobně pak dopadlo i uvedení do továrního nastavení.

Měl někdo někdy podobný problém? Budu rád za každou radu/tip, která by pomohl můj problém vyřešit.

loading...

Ještě poznámka.

Když připojení fungovalo, zkoušel jsem update síťového adapteru IntelDual..., který jsem našel ve Správci zařízení.

Systém hledal nejnovětší ovladač a po chvíli vyskočilo info, že je v ntb nainstalován nejnovější ovladač. Nicméně po opětovném vypnutí a zapnutí se problém znovu objevil a když jsem se na ten ovladač chtěl znovu podívat, tak už tam není.

Windows update a celkově Windows ti často rozesere ovladače. Nevyplatí se tam aktualizovat ani ovladače na zvukovku :-D Stáhnout ovladače o výrobce - udělej čistou instalaci. Odinstaluj dosavadní ovladače, restartuj PC a nainstaluj ovladače nové.

nejdřív zjisti ve správě zařízení (devmgmt.msc) výrobce tvé wifikarty...
intel: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin10/WirelessProset/WirelessProset_Intel_Win10_64_V20800199104.zip
realtek: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin10/WLAN/WLAN_Realtek_Win10_64_VER2024010102_DriverOnly.zip.zip

automatický update ovladačů máš mít zakázaný - před sebou teď vidíš proč.
tvé ovladače instalovat jedině odsud https://www.asus.com/cz/Laptops/ASUS-VivoBook-S15-S530FA/HelpDesk_Download/, ne z youtube.
microsoft je tukan a bez ptaní přeinstalovává uživatelům funkční ovladače. to zároveň může znamenat i změnu jejich nastavení.

pro jistotu: co máš za router?