Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem i9 vs Ryzen9

Ahoj lidičky, doufám že jsem trefil dobře kategorii.
Jakožto všechny krásky stárnou a odcházejí do HW nebe tak se to stalo i u mne s mou milovanou i7 4770k a proto nadešel čas poskládat novou mašinku a proto tento dotaz.
Vždy jsem byl docela zastánce intelu oproti AMD - ty FX klacky prostě měli svoje šílený mouchy, ale dnes je doba Ryzenů tak bych se chtěl troško poradit s lidma co tomu určitě hoví víc než já.
Kdyby jste dnes stavět nový herní stroj, který by měl nějakou dobu šlapat hlavně na hraní nových náročnějších her.

Osobně jsem se zastavil jen u otázky procesoru a zde vysím mezi cenově stejnými modeli i9 9900K vs Ryzen 9 3900x
Už jsem na to pročetl několik recenzí ze kterých vychází že herní výkon je u i9 vyšší , ovšem Ryzen zase nabízí jádra navíc, které by se prostě při streamu mohli hodit tudíž mě tito dva konkurenti zatlačili dost do kouta a potřeboval bych slyšet i další ideálně nestranný názor.

Předem mockrát děkuji za jakékoli doporučení / nedoporučení procesoru.

Jde mi spíš o to srovnání I9 9900K a Ryzen 9 3900x když oba mají stejnou cenu... samozřejmě že plný potenciál Ryzenu nevyužiju v současné době, ale to ani Intelu. Každopádně za názor na R5 děkuju, ale bylo to trošku mimo téma jelikož otázka byla I9 / R9 nikoli R5 o kterém také samozřejmě vím.

Jezdil jsi někdy po dvorku s Babetou?
Když ti dám na tom dvorku k otestování dvě CBR, řekneš, doporučíš mi která je lepší a proč?
(Když nevyjedeš ven tak asi těžko, u Ryzen 9 + hry je to to samé, jako jezdit s CBR po dvorku. Dokud nebudou hry co tolik jader umí využít, tak to neporovnaš a budeš omezen jen na ten dvorek a z toho se dělají těžko nějaké závěry)

Tak ted jsi mi to vxsvetlil naprosto krasne jsem automechanik :-D takze krasne srozumitelna odpoved, dekuji :-) jeste to tedy promyslim, predpokladam ze se v tom vyznas co by jsi mi trdy doporucil za procesor na hrani jestli muzu poprosit? Jak intel tak amd model prosim. Aby to bylo vhodne pro live streaming, dekuji ti :-)

Btw krmit to bude rtx 2080 gaming x trio.
Pisu z mobilu proto mam jinou IP nejspise.

Ono je dobre vzdy aj napisat v akom rozliseni budes hrat. Pokial mas 24, 27"lcd s FHD tak je zbytocne ist do niecoho drahsieho, pokial mas uz 27-32" v QHD je to uz o niecom inom.
V kazdom pripade mne tiez pride ako zlata stredna cesta (vzhladom na grafiku, ktoru uz mas a ktora odvedie gro prace) Ryzen 5 3600X.