Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Numlock po startu PC

Zdravím, měl bych dotaz ohledně numlocku. Spousta uživatelů zapne ráno PC a mají vypnutý numlock. Tento problém řeším přes GPO úpravou registrů, takže to je v pořádku. Nicméně by mě zajímalo co to způsobuje? A jak je možné, že Windows to nějak obchází, protože i v Biosu máme nastaveno, aby byl zapnutý. Nemáte někdo prosím info? PS: na některých stanicích se to děje naprosto nahodile

Vzťahuje sa na: Microsoft Windows XP Home Edition, Microsoft Windows XP Professional, Windows Vista Business, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Starter, Windows Vista Ultimate

Mám takový dojem hraničící s jistotou, že na W7 a W10 se to nastavuje odlišně.

úplně stejně.
firma nám to v nekonečné moudrosti taky centrálně nastavuje. chápu, že je to proto, že to lidi neumí změnit a notebukáři by se s heslem ani napotřetí nepřihlásili.
m$ od win7 jen rozšířil nastavení z hodnot 0,1,2 ještě na nějaké masky 200.000 a půl miliónu, ale kdo se s tím má drbat - staré hodnoty fungují.

jen bych to nenastavoval přes gp, ale právě přes HKU\.Default\Control Panel\Keyboard
a pokud mi do toho firma začne jebat, seberu jí k tomu klíči práva.