Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunguje POP3 Seznamu v režimu SSL (Windows 7)

Manželce přestal na PC s W7/Pro fungovat příjem mailů (Outlook 2003) v režimu SSL/port 995. Po nastavení na 110 je to funkční.

Pátral jsem a zjistil: https://napoveda.seznam.cz/cz/login/vypnuti-podpory-tls-1.1
Seznam zrušil podporu TLS 1.1. Bohužel na onom systému nepomohl ani fix, který do W7 přidává TLS 1.2 z https://support.microsoft.com/cs-cz/help/3140245/update-to-enable-tls-1-1-and-tls-1-2-as-default-secure-protocols-in-wi

Co ještě vyzkoušet?

Vím, starý systém a ještě starší klient. Přechod na jiného klienta neplánuji, během několika málo měsíců bude nový PC s W10/Pro a Office 2019.

Přitom https://clienttest.ssllabs.com/ssltest/viewMyClient.html ukazuje, že TLS 1.2 je podporován. Restart PC nezabral.

MS pískne konec podpory W7 a firmy se z toho mohou potento, aby jim vlezly víte kam.. :-|

Přikládám *reg pro Windows 7:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders\SCHANNEL\Protocols]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders\SCHANNEL\Protocols\TLS 1.1]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders\SCHANNEL\Protocols\TLS 1.1\Client]
"DisabledByDefault"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders\SCHANNEL\Protocols\TLS 1.2]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders\SCHANNEL\Protocols\TLS 1.2\Client]
"DisabledByDefault"=dword:00000000

Hmm.. není, nerozumím tomu vůbec :-/

Je tedy dobré přenastavit TLS 1.1
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders\SCHANNEL\Protocols\TLS 1.1\Client]
"DisabledByDefault"=dword:00000000
na "1"? (jakoby to zakázat?)

Ovlivní to i prohlížení www stránek?

Na tomto PC se neprovozuje žádná citlivá komunikace se světem (bankovnictví, datovky apod.)

Co je tedy lepší? Potřebuji funkční stahování mailů.
1. Ponechat to řešení úpravou registru viz výše?
2. Změnit port 995 na 110 v POP3 nastavení v Outlooku? SMTP na zabezpečeném portu 465 funguje.
3. Naklikat to v tvém toolu?

Je to dočasné řešení do jara, ve W10 na novém PC problém nebude.