Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vývoj ceny u software (hry) - má smysl čekat

Ahoj,

dotaz trochu překrývá herní poradnu, ale je obecný, a tady bývají chytřejší rádci, tak to dávám sem :-) .

Chystám se koupit hru Doom Ethernal.
Hra má vyjít až 20.3.2020.

Vývoj ceny hry podle serveru Heureka je následující:
[88942-heurekaethernal-png]

Je tu krásně vidět sestup po Vánocích.

A můj dotaz je jednoduchý. Má smysl hru rychle koupit teď nebo raději ještě počkat?
Vývoj ceny je zatím sestupný, a tak uvažuji o tom, jestli to koupit hned, nebo ještě počkat.

Samozřejmě, kdybych čekal nějaký ten rok, tak ve výprodeji bude za zlomkovou cenu.
Proto mi jde o dobu do vydání. Tedy do data 20.3.2020.

Je mě jasné, že křišťálovou kouli tady nikdo nemá. :-)

Osobně bych očekával navýšení ceny při přiblížení termínu vydání.

Plk: zadnou hru nema smysl "rychle koupit", pokud ji nutne nutne nemusis mit hned - vzdy casem cena klesne. Treba AC-Origins jsem koupil az loni na podzim za min nez polovinu puvodni ceny. Az bude ten Doom rok po release, bude cena taky nizsi. (az na vyjimky mi nevadi kupovat hry rok-dva stare) - resit potencialni pokles ceny u neceho co jeste ani nevyslo nema smysl.

Navíc se může stát, že hra bude jeden veliký průšvih (takových případů už bylo!), kdy by sis ji normálně nekoupil.

Osobně nevidím žádný důvod, proč hru kupovat dopředu. Jedině, pokud chci podpořit vývojáře, tak jsem učinil u jediné hry, kde jsem autory znal (komunikujeme spolu řadu let).

---
Pokud bych tu hru chtěl mermomocí just now, koupil bych ji (dnes) na WinGameStore, https://www.wingamestore.com/product/10671/Doom-Eternal/
Žádný překupník podivných klíčů či her, vyžadující aktivaci via VPN.