Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak je lepší formátovet SD karty?

Většina microSD karet je z výroby formátována do formátu FAT32. Přesto jdou formátovat i do formátu NTFS. Velká nevýhoda formátu FAT32 je třeba, že do něj najdou ukládat data - soubory o větší kapacitě jako 4 GB. Toto je v současné době třeba nevýhodné, vzhledem ke stále se narůstajícím kapacitám natáčených videí, ve stále se navyšujícím rozlišení. Jak je výhodnější tedy formátovat tyto karty? Jsou nějaké nevýhody formátování do NTFS?

Díky za rady. Takže pokud by byla naformátována na NTFS, jak jsem se dočetl, nebylo by ji možno, v mobilech s Androidem, běžně používat, což ale neplatí pro exFat. Takže, pokud je přeformátuji na exFat, budou kompaktibilní jak s PC tak i s mobilem, přehrávači, sluchátky a i s televizí. Rozuměl jsem tomu dobře?