Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Správná aktualizace (Windows Update vs Update Assistant)

Zdravim všechny,

chtěl bych se zeptat ohledně dvou možností aktualizace Windows. Jednou z nich je
update pomocí vestavěné funkce ve Windows (Start - Nastavení - Aktualizace a zabezpečení)
a tá druhá je pomocí Update Assistant ze stránek Microsoft (zde). Jde o to, že tyhle nástroje
nabízí většinou trochu různé aktualizace. Když aktualizuji pomocí Update Assistantu, tak dost
často při kontrole aktualizací ve Windowsu se mi najdou ještě nějaký další, a někdy je to naopak.
Nedávno jsem přeinstaloval Windows a mám aktuálně verzi 1903. Windows Update mi verzi
1909 nenabízí, ale je možnost upgradovat pomocí Update Assistantu.
Jde mi o to, jestli kombinování těhle dvou nástrojů je rozumné, a pokud ne, který má přednost.
Jelikož jsem dřív měl problémy např. s upgradem z 1903 na 1909 tak mě napadlo, jestli
tyhle dva nástroje se nějak navzájem neodporujou.

Díky všem za rady

Změna kategorie, původně: Software (host)

Tak jestli jsi lamička tak nevyplatí a šoupej nohama a čekej co ti přes WU přijde. Jestli nejsi lamička tak si přece dělej co chceš, já na nějakou kompatibilitu nebo na to, co mi přijde přes WU, vůbec nehraju, si upgraduju a instaluju co chci, třeba na začátku prosince byl sestaven asi finální build 2004 a uvažuju, že na něj přejdu už teď, i když oficiálně bude uvolněn asi až v dubnu nebo květnu a ani netuším, jestli je kompatibilní s mým 10 let starým pc a několik let nepodporovanou gpu... A stejně jsem to dělal u předchozích verzí. Tož asi tak no...

Kdybych byl chytrej jako ty, tak rozhodně bych se na takový věci neptal tady
na poradně. Jinak když už něco doporučuješ, tak by se možná vyplatilo si přečíst
pořádně to co jsem psal na začátku. Psal jsem že jsem dříve s tou verzí 1909 měl
problémy. Když jsem tu 1909 nainstaloval přes Update Assistant, tak po dalších
updatech od Windows Update mi začaly padat BSODčka typu "bad system config info"
a nepomohlo ani obnovení (jak z botu obnovení, tak i z bitové kopie). Nemít s tím
problémy tak bych to vůbec neřešil

Jenže ty jsi nepsal jaké jsi měl problémy, takže jak mám vědět, jaké jsi měl problémy? Pokud jsi měl problémy s BSOD a nechceš to zkusit znovu, tak to prostě nezkoušej, když ti to teď funguje. Pokud to zkusit chceš, tak si tam dej tu KB4517245 s tím, že je možné, že dopadneš stejně jak minule, nebo taky ne. A pokud ano, tak to vyřešíš jak minule nebo začneš řešit proč ti to padá.
Já ti napsal správnou aktulazaci z 1903 na 1909, to je to, co máš uvedeno už v nadpisu a to co jsem popsal je ta nejlepší možnost (pokud ti nepřijde KB4517245 přes WU, protože WU dělá to samé).
Jestli ji chceš řešit nebo ne a jestli máš s přechodem nějaký problém, to už je tvůj problém :-) A i k tomu jsem se už vyjádřil, prostě se rozhodni dle svých schopností a času :-)